Radio Opole » Gospodarka
2017-11-29, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Filary i tygrysy opolskiej gospodarki. Znamy ranking "Złotej setki"

Górażdże Cement SA znalazły się na I miejscu V notowanie "Złotej setki" © (fot. www.heidelbergcement.com)
Górażdże Cement SA znalazły się na I miejscu V notowanie "Złotej setki" © (fot. www.heidelbergcement.com)
Są motorem napędowym i wizytówką opolskiej gospodarki. Produkują, zatrudniają i są liderami w pozyskiwaniu unijnych środków na rozwój działalności. Po raz 5. ogłoszono ranking "Złota setka", w którym przedstawione są największe opolskie firmy oraz te, które najszybciej się rozwijają.
- Bardzo często ta lista pokrywa się z tymi, które znamy z Regionalnego Programu Operacyjnego - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. - Jest też mnóstwo takich, którzy nie korzystają z takiego wsparcia i świetnie sobie radzą. Generalnie chodzi o to, żeby pamiętać o tym, że RPO w tej części adresowanej do przedsiębiorców ma określone cele i też dlatego się dzisiaj (29.11) spotkamy. Nie tylko, żeby zapoznać się z tym rankingiem, ale też podyskutować w gronie przedsiębiorców, naukowców, ludzi otoczenia biznesu, żeby stwierdzić, czy dobrze wykorzystaliśmy te pieniądze.

- Liderem można się stać tylko wtedy kiedy na poważnie realizuje się pewne cele i strategie - przekonuje Kornelia Tomala, członek zarządu i dyrektor eksportu firmy Multiserwis. - Oczywiście nie jest o to łatwo. Po drodze napotykamy różne trudności, przepisy, ale trzeba sobie radzić. Przede wszystkim uczciwie postępować, to jest przepis taki, że dla pracowników, dla wszystkich musi to być coś co daje zadowolenie, satysfakcję. Pracownikom z wykonywanej pracy, a nam w rozwoju w dalszej działalności firmy.

- Zdecydowanie wszelkie środki unijne bardzo pomagają - dodaje Szczepan Kusibab, wiceprezes firmy Adamietz. - Ja bym powiedział, że to jest wręcz krytyczne dla rozwoju polskich firm, po wielu latach braku takich środków do rozwoju. Są środki na płaszczyźnie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. My korzystamy z jednych i drugich.

Ranking "Złota setka" przygotowywany jest przez Politechnikę Opolską, Nową Trybunę Opolską oraz samorząd województwa opolskiego.
Szymon Ogłaza
Kornelia Tomala, Szczepan Kusibab

Gospodarka

2024-05-30, godz. 11:00 Jarmark w Głubczycach pod znakiem sera i twarogu. Gościem specjalnym znany serowar Gieno Miętkiewicz Warsztaty serowarskie, pokazy kulinarne, prezentacja rękodzieła, degustacja lokalnych produktów oraz konkurs z nagrodami na najlepszą pastę z twarogu - to… » więcej 2024-05-29, godz. 14:30 Debata rolników z kandydatami do PE. W roli głównej Zielony Ład Kandydaci do Europarlamentu z naszego okręgu spotkali się dziś (29.05) z rolnikami. Głównym tematem podczas debaty w Izbie Rolniczej w Opolu był Zielony… » więcej 2024-05-27, godz. 17:00 WUP ma wsparcie dla elastycznych pracodawców. To pieniądze m.in. na dofinansowanie pensji Około 30 tysięcy złotych na wyposażenie miejsca pracy lub 4 tysiące złotych miesięcznie przez pół roku na dofinansowanie pensji pracownika. » więcej 2024-05-27, godz. 14:52 Głuchołazy: potrzeby pięciu wiosek zasilą pieniądze z budżetu samorządu województwa Pięć sołectw z gminy Głuchołazy otrzyma po 6,5 tys. zł dofinansowania z programu Marszałkowska Inicjatywa Sołecka. W efekcie będą mogły zrealizować… » więcej 2024-05-23, godz. 14:00 Opole: debata o ochronie środowiska. "Problemy z klimatem to nasz największy problem" Problemy klimatyczne - to dziś największe wyzwanie, z jakim mierzą się naukowcy zajmujący się prawem ochrony środowiska. » więcej 2024-05-23, godz. 11:19 Europa stawia na "zieloną" gospodarkę. Firmy dostosują się albo znikną Przedsiębiorstwa, w także w naszym regionie, by pozostać konkurencyjnymi będą musiały przejść wiele procesów dostosowawczych. - Najbliższe lata będą… » więcej 2024-05-22, godz. 15:00 Jest przetarg na przebudowę DW487 w Oleśnie. Szacowany koszt to 50 milionów złotych Do największej w tym roku inwestycji przygotowuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. Mowa o przebudowie drogi wojewódzkiej 487 w Oleśnie, na którą… » więcej 2024-05-22, godz. 07:30 Lewin Brzeski stawia na fotowoltaikę Gminna farma fotowoltaiczna powstanie w Lewinie Brzeskim. Będzie miała moc pół megawata. Stanie przy ujęciu wód w tym mieście. » więcej 2024-05-21, godz. 13:30 Koniec z azbestem w Lewinie Brzeskim. Trwa wymiana sieci wodociągowej Woda w Lewinie Brzeskim i Łosiowie będzie smaczniejsza i zdrowsza. Gmina jest już na półmetku inwestycji polegającej na wymianie rur azbestowych na nowe… » więcej 2024-05-20, godz. 17:45 Rekordowa liczba chętnych na unijne dofinansowanie współpracy przygranicznej Zaskakująco duże jest zainteresowanie unijnym dofinansowaniem polsko-czeskiej współpracy w Euroregionie Pradziad. W pierwszym naborze nowej unijnej perspektywy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »