Radio Opole » Sport i turystyka
2018-04-29, 02:02 Autor: Piotr Warner

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zagrają o złoto

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra po raz trzeci z rzędu w finale Mistrzostw Polski. [fot: Grzegorz Frankowski]
Po dwukrotnym pokonaniu Indykpolu AZS Olsztyn zespół kędzierzyńskiej ZAKSY awansował po raz trzeci z rzędu do finału mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn.
Po wygranym meczu w Olsztynie to nasza drużyna była faworytem spotkania. Lecz pierwsze dwa sety padły łupem akademików z Olsztyna, który wygrali je 25:19, 25:22. Dziesięciominutowa przerwa przyniosła jednak zmianę obrazu gry. W trzecim secie ZAKSA grała już skuteczniej, a emocje były tak wielkie, że Sam Deroo i Paweł Woicki ukarani zostali czerwonymi kartkami. Ale przewaga naszej drużyny rosła i trzeci oraz czwarty set to wygrana kędzierzynian 25:17 oraz 25:20.

W tie breaku początkowo zespoły zdobywały punkty na zmianę, lecz kilka kąśliwych zagrywek Mateusza Bieńka spowodowały, że gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Wygrali tie breaka 15:11 i całe spotkanie 3:2. Po meczu środkowy Indykpolu, Daniel Pliński szukał przyczyn porażki gości.

- Mecz był wyrównany, mogło to iść w jedną i druga stronę - mówi Daniel Pliński. - Myślę, że ZAKSA pokazała więcej doświadczenia. Jednak, gdybyśmy pierwszy mecz wygrali u siebie, byłaby duża szansa awansować do finału. A tak pokazaliśmy kawał charakteru. Trener Gardini przez cały mecz ufał swojej drużynie, która miała w dwóch pierwszych setach gigantyczne problemy.

Bardzo zadowolony z wyniku meczu jak i całej rywalizacji półfinałowej był libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Paweł Zatorski.

- Spełniło się nasze marzenie z początku tego sezonu - mówi Paweł Zatorski. - Oczywiście chcielibyśmy powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, ale wiedzieliśmy jak ciężko będzie w tym sezonie walczyć o medal, po drobnych roszadach w naszej drużynie. A w tej chwili jesteśmy zadowoleni i zaraz musimy się skupiać na finale.

W rywalizacji o mistrzostwo Polski ZAKSA grać będzie ze Skrą Bełchatów. Pierwsze spotkanie w środę, 2 maja w Bełchatowie, rewanż w sobotę, 5 maja w Kędzierzynie-Koźlu. Jeśli żaden z zespołów nie będzie miał na koncie dwóch wygranych spotkań to decydujące starcie odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w niedzielę, 6 maja.
Daniel Pliński
Paweł Zatorski

Sport i turystyka

2024-06-09, godz. 16:43 Szczypiorniści Politechniki Opolskiej najlepszą akademicką drużyną w kraju Drużyna Politechniki Opolskiej została akademickim mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W finale rozegranym w Stegu Arenie w Opolu gospodarze zawodów… » więcej 2024-06-09, godz. 14:08 Były rekordy szybkości i frekwencji. Za nami XI Bieg Nyski 11. Bieg Nyski okazał się najszybszy z dotychczasowych. Pobito rekordy trasy w kategorii mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy wystartowało w biegu blisko 950… » więcej 2024-06-08, godz. 11:00 Tenisowy turniej dla amatorów z okazji Dni Opola Dwudniowy turniej rozegrany zostanie w następny weekend (15-16.06) w czterech tenisowych ośrodkach w Opolu. » więcej 2024-06-06, godz. 15:12 Nysa ma stary-nowy stadion. W sobotę otwarcie obiektu Polonii Nysa Nowe trybuny na ok. 2 tysiące widzów, zadaszenie, nowa murawa, szatnie i oświetlenie. Dodatkowo nowoczesna bieżna, przeznaczona do treningu lekkoatletycznego… » więcej 2024-06-05, godz. 17:15 Górnik Zabrze, GKS Katowice i jedna niespodzianka. Plan przygotowań Odry Opole do nowego sezonu 16 czerwca Odra Opole rozpocznie przygotowania do sezonu 2024/2025 Fortuna 1. Ligi. W planie 6 sparingów z drużynami z ekstraklasy i 2. Ligi oraz obóz przygotowawczy… » więcej 2024-06-05, godz. 14:45 Uczcili pamięć Jerzego Klempela - najwybitniejszego piłkarza ręcznego w historii Już po raz 19. młodzi szczypiorniści z całego województwa uczcili pamięć Jerzego Klempela - wybitnego piłkarza ręcznego, który swoją przygodę z tym… » więcej 2024-06-05, godz. 12:45 Katarzyna Połeć dłużej w Opolu. UNI Opole kompletuje kadrę na kolejny sezon Katarzyna Połeć przedłużyła kontrakt z opolską 'Watahą'. Doświadczona środkowa będzie reprezentowała barwy UNI Opole także w sezonie 2024/2025. Będzie… » więcej 2024-06-05, godz. 11:03 Reprezentant Francji nowym rozgrywającym PSG Stali Nysa PSG Stal Nysa rozpoczęła kompletowanie składu na nowy sezon Polskiej Ligi Siatkówki. Siódmy zespół poprzednich rozgrywek poinformował ostatnio, że w kolejnym… » więcej 2024-06-04, godz. 17:32 Rajd rowerowy w Baborowie upamiętni znanego animatora sportu Nie lada wyzwanie czeka na wszystkich uczestników organizowanego po raz pierwszy w Baborowie Rajdu Rowerowego 'Cross Country XC - Poligon' im. Stanisława To… » więcej 2024-06-03, godz. 13:46 Za darmo można w weekend dojechać autobusem do zamku w Mosznej Weekendową linię autobusową z Opola do zamku w Mosznej uruchomiono z początkiem miesiąca. To umowa komercyjna między spółką Moszna Zamek a PKS-em Opo… » więcej