2015-11-09, 11:30 Autor: Donat Przybylski

Odra Opole straciła fotel lidera

Odra Opole [fot. Daria Placek]
Słabe występy zanotowały opolskie zespoły w 14 kolejce III ligi opolsko-śląskiej.
Największy zawód sprawiła opolska Odra. Opolanie nie potrafili wykorzystać atutu swojego boiska i zremisowali z rezerwami Górnika Zabrze 1:1. Po pierwszej połowie i celnemu strzałowi Przemysława Belli podopieczni Zbigniewa Smółki prowadzili 1:0 mając jeszcze okazje na podwyższenie wyniku.

Niestety znów zawiedli w drugiej połowie. To zemściło się w 70 minucie meczu kiedy to goście wyrównali. Na dodatek kilka ostatnich minut opolanie grali w osłabieniu bowiem czerwoną kartką został ukarany Mateusz Peroński. Remis spowodował, że Odra została ponownie wyprzedzona w tabeli przez Rekord Bielsko Biała.

Bez punktów z kolei zakończyły mecze dwa nasze pozostałe zespoły czyli LZS Piotrówka i Ruch Zdzieszowice. Zdzieszowiczanie ulegli na wyjeździe silnej Stali Bielsko Biała 0:2 choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Zamykająca ligową tabelę Piotrówka również do przerwy utrzymywała bezbramkowy remis z rezerwami Piasta Gliwice. Niestety w drugiej części gry również straciła dwa gole.

Sport i turystyka

2024-09-04, godz. 20:30 Po raz pierwszy przed własną publicznością. Gwardia Opole zagra z Azotami Puławy Po zwycięstwie na inaugurację sezonu 2024/25 ze Śląskiem Wrocław, Gwardia Opole przywita się ze swoimi kibicami. W pierwszym domowym spotkaniu tegorocznych… » więcej 2024-09-03, godz. 17:30 Szkoła z Głogówka doceniona za udział w Pucharze Tymbarku Najliczniejszą reprezentację z Opolszczyzny podczas piłkarskiego turnieju o Puchar Tymbarku wystawiła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w G… » więcej 2024-09-02, godz. 15:45 Jest nowa koncepcja budowy hali sportowej przy szkole w Pludrach Zmieniły się plany dotyczące budowy hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pludrach obok Dobrodzienia. Przy placówce nie ma takiego obiektu s… » więcej 2024-09-01, godz. 21:08 Piłka nożna: III-ligowcy łącznie przywożą 4 punkty z Dolnego Śląska MKS Kluczbork mierzył się z liderem rozgrywek III ligi i wgrał we Wrocławiu z rezerwami Śląska 3:1. Stal Brzeg zremisowała w Polkowicach 1:1. » więcej 2024-09-01, godz. 20:20 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle druga w XIX Memoriale Arkadiusza Gołasia ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała w finale Memoriału Arkadiusza Gołasia z Projektem Warszawa 0:3 (22:25, 23:25, 24:26). » więcej 2024-09-01, godz. 20:12 Brzeżanin mistrzem świata w siatkówce plażowej do lat 19! Pochodzący z Brzegu, a grający obecnie w Gwardii Wrocław Szymon Pietraszek został mistrzem świata w siatkówce plażowej do lat 19. » więcej 2024-09-01, godz. 18:23 Kolejarz Opole zakończył rozgrywki na półfinale Krajowej Ligi Żużlowej Kolejarz Opole kończy sezon. W drugim półfinałowym starciu Krajowej Ligi Żużlowej opolanie ulegli na wyjeździe Startowi Gniezno 37:53. » więcej 2024-09-01, godz. 15:35 Gwardia Opole pokonała Śląsk Wrocław na inaugurację sezonu KPR Gwardia Opole po zaciętej walce wygrała 22-20 ze Śląskiem Wrocław swój pierwszy mecz nowego sezonu Orlen Superliga. Najwięcej bramek dla opolskiej drużyny… » więcej 2024-09-01, godz. 10:28 Tytus Kanik i Barbara Ochman mistrzami Opola w steel darcie 325 zawodników i zawodniczek wzięło udział w V Otwartych Mistrzostwach Opola w steel darcie. W ośrodku Żwirek w Luboszycach rywalizacja trwała przez całą… » więcej 2024-09-01, godz. 09:00 Gwardia Opole wraca na parkiet. Na początek mecz pełen sentymentów Szczypiorniści Gwardii Opole inaugurują sezon 2024/2025 Orlen Superligi. W pierwszym meczu nowego sezonu zawodnicy Bartosza Jureckiego zmierzą się z beniaminkiem… » więcej