Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-05-21, 19:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Brzmienie instrumentów w centrum Opola: przed nami plenerowa akcja rekrutacyjna

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncert plenerowy i happening to pomysł nauczycielki z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu na przyciągnięcie potencjalnych kandydatów do nauki w szkole muzycznej. Jeszcze do 31 maja we wszystkich szkołach muzycznych naszego województwa trwa rekrutacja i każda ze szkół stara się w oryginalny sposób dotrzeć do potencjalnych kandydatów, przełamując jednocześnie ograniczenia pandemiczne.
Do tej pory możliwa była praktycznie wyłącznie działalność on-line, sporym powodzeniem cieszyło się więc nagrywanie wideo-prezentacji przybliżających poszczególne klasy instrumentów czy sekcje oraz ich specyfikę. Tym razem opolska szkoła muzyczna postanowiła wyjść z muzyką w plener.

- Mamy XXI wiek, wszystko idzie do przodu, szkoła muzyczna także - przekonuje Anna Tohl-Lantych, pomysłodawczyni akcji. - Pandemia skutecznie nam wiele działań zablokowała i zostały nam działania na świeżym powietrzu. Wspaniałą rzeczą jest współpraca, którą mamy z galerią WBP, bo już od dawna organizują się tam tzw. muzyczne czwartki, no i teraz dzięki temu, że udostępniono nam namiot, który może posłużyć za scenę zadaszoną, możemy po prostu tam zorganizować koncert. To nie będzie taki typowy koncert muzyki poważnej, będzie duży kontakt z publicznością, będę mówiła o tym jak można się zgłaszać do szkoły muzycznej, będę opowiadać o instrumentach, będą nauczyciele, będą uczniowie, będą absolwenci, więc tę atmosferę będzie można poznać i poczuć.

Koncert rozpocznie się w sobotę (22.05) o godzinie 17:00 w ogrodzie zlokalizowanym za galerią Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, młodych muzyków będzie można także spotkać na ul. Krakowskiej, w okolicy placu Wolności, nieopodal Filharmonii Opolskiej. Muzyczne happeningi zaplanowane są na godziny: 11:00, 12:00, 14:30 i 15:30. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Anna Tohl-Lantych

Kultura i rozrywka

2024-05-22, godz. 17:00 "Chcemy złożyć hołd naszym kochanym mamom". Głubczyce zapraszają na koncert z okazji Dnia Matki 'Mamo, dla Ciebie jestem' - to tytuł poetycko-muzycznego koncertu, który z okazji Dnia Matki odbędzie się w Głubczycach. W kościele Franciszkanów wystąpią… » więcej 2024-05-22, godz. 16:04 Artyści przyjadą do Mosznej. Przed nami Muzyczne Święto Kwitnących Azalii Po raz 40. na zamku w Mosznej zabrzmi muzyka klasyczna. Przed nami jeden z najstarszych festiwali - Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego… » więcej 2024-05-22, godz. 16:02 Wspomnienia Stanisława Jałowieckiego w bibliotece w Opolu Był przewodniczącym NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego, dziennikarzem Radia Wolna Europa, posłem na Sejm, marszałkiem województwa opolskiego i europosłem… » więcej 2024-05-22, godz. 05:41 48 OKT: poetycki wieczorek z "Klasyką żywą" Teksty Jeremiego Przybory, Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Wyspiańskiego zabrzmiały na schodach i w holu Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu. Młode artystki… » więcej 2024-05-22, godz. 05:31 48 OKT: "Wyzwolenie" prosto z Gdańska na ekranie Modelatorni w Opolu Widzowie w milczeniu wychodzili z Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu po emisji przedstawienia 'Wyzwolenie' w reżyserii Jana Klaty z Teatru Wybrzeże… » więcej 2024-05-21, godz. 12:00 Ruszają 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne Przedstawieniem 'Wyzwolenie' Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty rozpoczynają się dziś (21.05) wieczorem 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne… » więcej 2024-05-20, godz. 12:05 "Wywiady, wspomnienia, ciekawostki". Wystartowało Festiwalowe Radio Opole Rusza Festiwalowe Radio Opole, które w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Przez najbliższy miesiąc, na częstotliwości 96,5 FM, można słuchać festiwalowych… » więcej 2024-05-20, godz. 12:00 "Archiwum Zjednoczonej Europy" na 20-lecie naszej akcesji do UE Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych ogłosiła kolejną akcję społeczną. Akcja, związana dwudziestą rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej… » więcej 2024-05-19, godz. 12:08 Historia śląskich gospodarstw w jednym miejscu. Nowa wystawa w Muzeum Wsi Opolskiej [ZDJĘCIA] Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850- 1945) - to tytuł kolejnej stałej ekspozycji w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. » więcej 2024-05-18, godz. 14:40 Benedykt Pospiszyl napisał książkę o historii Wysokiej 'Historia Wysokiej' - to tytuł najnowszej książki dr. Benedykta Pospiszyla. Autor tej obszernej publikacji opisuje nie tylko dzieje miejscowości w powiecie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »