Radio Opole » Wybory samorządowe 2018 » Poradnik wyborczy » Protokół przekazania - nowość w wyborach sam…
2018-10-17, 11:12 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Protokół przekazania - nowość w wyborach samorządowych

Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury KBW
W protokole przekazania podaje się liczbę otrzymanych kart do głosowania, liczbę niewykorzystanych kart do głosowania, liczbę aktów pełnomocnictwa i liczbę wyborców korzystających z nakładek w alfabecie Braille'a, informację na temat głosowania korespondencyjnego i wszystkie inne istotne informacje dotyczące przebiegu głosowania.

Wzór protokołu został ustalony przez Państwową Komisję Wyborczą i zgodnie z nim komisje powinny przygotować protokół. Mogą je przygotować on-line i wydrukować.
Musi być podpisany przez obie komisje i opieczętowany przez komisję przyjmującą dokumenty, czyli pieczęcią obwodowej komisji wyborczej do spraw ustalenia wyniku głosowania.

Kopii protokołu przekazania może zażądać obserwator społeczny i mąż zaufania.

Z chwilą podpisania protokołu obwodowa komisja do spraw przeprowadzenia głosowania kończy swoją pracę. Protokół trafia do gminnej komisji wyborczej. Komisja do spraw ustalenia wyników głosowania może rozpocząć swoją pracę.

Zobacz także

2018-10-13, godz. 15:22 Zadania obwodowej komisji wyborczej w dniu wyborów, przed rozpoczęciem głosowania Zadania obwodowej komisji wyborczej do spraw przeprowadzenia głosowania: Komisja powinna wszystkie czynności wykonywać w możliwie pełnym składzie, lecz… » więcej 2018-10-13, godz. 14:37 Obowiązki obwodowych komisji przed dniem głosowania cz. 2 Obwodowe komisje wyborcze mają sporo obowiązków do wypełnienia jeszcze przed dniem głosowania. Komisje muszą: - przyjąć formularze głosowania na radnych… » więcej 2018-10-13, godz. 14:22 Obowiązki obwodowych komisji wyborczych przed dniem głosowania Obwodowe komisje wyborcze, zarówno te do przeprowadzenia głosowania jaki i ustalenia wyników głosowania powinny spotkać się na pierwszym posiedzeniu i ukonstytuować… » więcej 2018-10-13, godz. 14:08 W Komprachcicach i Chrząstowicach znamy już 14 spośród 15 radnych W Komprachcicach i Chrząstowicach znamy już 14 spośród 15 radnych tych gmin. To gminy, w których są jednomandatowe okręgi wyborcze i w 14 okręgach zgłosił… » więcej 2018-10-13, godz. 13:58 Znamy wyniki wyborów w gminie Leśnica, choć głosowania jeszcze nie było. I nie będzie Po zakończeniu rejestracji list kandydatów na radnych okazało się, że w gminie Leśnica już znane są nazwiska wszystkich piętnastu radnych, którzy zasiądą… » więcej 2018-10-13, godz. 13:45 Urna pomocnicza Urna pomocnicza może być stosowana tylko w obwodach specjalnych, czyli szpitalach i domach pomocy społecznej. Jest ona mniejsza tak, aby można było ją przenosić -… » więcej 2018-10-11, godz. 10:03 Obwody odrębne, co to takiego? Obwody odrębne są tworzone bezpośrednio do danych wyborów. Są usytuowane w szpitalach, zakładach karnych, domach pomocy społecznej. - Głosownie może… » więcej 2018-10-11, godz. 09:43 Nagła zmiana obwodu głosowania. Tak też może się zdarzyć - Często zdarza się tak, że w sytuacjach nie przewidzianych ze względu na zdarzenia losowe obwód wyborczy musi być przeniesiony. Albo okazało się, że… » więcej 2018-10-11, godz. 08:59 Czym są obwody głosowania Każda gmina przed wyborami podzielona jest na obwody głosowania. Wyborca, nie może zagłosować w dowolnym lokalu wyborczym, może to zrobić tylko w lokalu… » więcej 2018-10-06, godz. 17:29 Nie zwlekaj z wnioskiem o wpisanie do rejestru wyborców, jeśli chcesz głosować poza miejscem zameldowania - Przed każdymi wyborami jest tak zwany boom na wpisanie do rejestru wyborców. Często wyborcy robią to na ostatnią chwilę. Uwaga, gmina ma na wpisanie do… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »