Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich…
2020-03-30, 13:58 Autor: Ewa Skrabacz

Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej

Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Wybory to potężna operacja logistyczna, to nie jest tylko kwestia tego, że ludzie idą albo nie idą do urn. To jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji wyborczych, trzeba przeszkolić samorządy, muszą być dostępne spisy wyborców, lokale do głosowania. To cały szereg czynności przygotowawczych, które w tych warunkach są nierealne, niemożliwe do spełnienia – mówił poseł Paweł Kukiz, Koalicja Polska – Kukiz’15.
Z Pawłem Kukizem rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz. 1
Z Pawłem Kukizem rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz. 2
- Rosnące szanse Władysława Kosiniaka-Kamysza to świetny scenariusz z dwóch powodów. Po pierwsze, Kosiniak-Kamysz niesie dokładnie te postulaty, z którymi szedłem w 2015 r., czyli postulaty państwa demokratycznego, obywatelskiego, zmiany ordynacji wyborczej. Dla mnie, który zrobi wszystko dla spełnienia tych idei - nawet muzykę rzuciłem, by próbować zmienić ustrój państwa - to bardzo ważne. Drugi powód jest taki, że Władek naprawdę ma szansę przeskoczyć w sondażach panią Kidawę-Błońską i to jedyny konkretny kontrkandydat dla prezydenta Dudy - stwierdził Kukiz.

- Od pięciu lat walczyliśmy z Kukiz’15 o wprowadzenie elementów e-votingu, e-konsultacji. Rozmawiałem o tym z prezydentem Dudą, prezesem Kaczyńskim i nie było zainteresowania. Mimo że teraz było to bardzo niedopracowane, robione ad hoc, to jednak formuła elektroniczna jak najbardziej jest potrzebna i było to dobre rozwiązanie - tak poseł skomentował zdalne głosowanie sejmowe.

- Tarcza antykryzysowa jest zbyt mała i powiedziałbym, że zbyt cienka. Szykuje się potężna recesja. Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwajcaria czy Francja wprowadzają potężne programy pomocowe. Węgrzy mają znacznie ciekawszą tę tarczę. U nas też są jakieś ułatwienia dla przedsiębiorców, ale trzeba dać potężne programy pomocowe. My daliśmy projekt tarczy w oparciu o wcześniejsze konsultacje z przedsiębiorcami. Wyciągnęliśmy taki dekalog postulatów przedsiębiorców, czyli m.in. dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, wprowadzenie powszechnej abolicji dla firm od danin publiczno-prawnych, uwolnienie środków z rachunków i natychmiastowe zwroty VAT czy odroczenie terminów złożenia sprawozdań i deklaracji podatkowych. Tylko namiastka z tego znalazła się w ustawie, więc zagłosowałem przeciw tarczy – wyjaśniał Paweł Kukiz.

Zobacz także

2021-11-18, godz. 11:54 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o podatkowych aspektach Polskiego Ładu i pomyśle by pracodawca mógł… Gośćmi dzisiejszej programu byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC) i dr Jerzy… » więcej 2021-11-18, godz. 13:44 Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy… » więcej 2021-11-18, godz. 09:12 Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie… - Staramy się reagować na to co się dzieje, jeżeli chodzi o covid, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych pacjentów, bo… » więcej 2021-11-16, godz. 12:53 Dr Rafał Wielki o zwalczaniu przestępstw korupcyjnych, badaniach naukowych - Tematyka tej rozprawy była ustalona z moim niestety nieżyjącym już promotorem prof. Jerzym Koniecznym. On dostrzegał potrzebę, żeby zając się szeroko… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Piotr Bujak o obronie ZOL-u w Głogówku, 0,5 mln złotych z konkursu "Rosnąca odporność", inwestycjach i finansach… - Podstawą jest to, że ZOL w Głogówku, powinien w Głogówku pozostać. To moja reakcja na postawę powiatu prudnickiego – powiedział w samorządowej odsłonie… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Dr Tomasz Pawłuszko, analityk bezpieczeństwa międzynarodowego z UO o tym, co kryje się za kryzysem na polsko-białoruskiej… - Rosja gra w to, co zawsze. Rosja dominuje w Europie Wschodniej, często wywołuje kryzysy, po to, żeby się o tym mówiło, żeby rozmawiać z Rosją, Putinem… » więcej 2021-11-16, godz. 11:53 "Spięcie" - Magazyn Międzynarodowy Piotr Cywińskiego i Michała Rachonia Gośćmi Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli Robert Bąkiewicz, Przemysław Żurawski vel Grajewski oraz Grażyna Ancyparowicz. Wspólnie dyskutowaliśmy… » więcej 2021-11-16, godz. 11:45 "Co tam Panie w polityce?" Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek w samo południe, najnowsze wydarzenia i najświeższe komentarze. Zapraszają Piotr Gociek (Polskie Radio… » więcej 2021-11-16, godz. 09:45 Kpt. Piotr Płuciennik o tym jak ważne jest wsparcie dla żołnierza i działaniach opolskich logistyków na granicy … - Za każde gesty wsparcia jesteśmy wdzięczni, z tego względu, że służba na granicy jest ciężka, szczególnie dla żołnierzy, którzy de facto stoją… » więcej 2021-11-15, godz. 17:22 Dr hab. Adam Drosik o pracach nad innowacyjnym podręcznikiem o zrównoważonym rozwoju - W podręczniku bardzo dużo można zmienić - powiedział prof UO Adam Drosik, dziekan wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej. Rozmawialiśmy o… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »