Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-09, 11:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Rolniku! Nie czekaj ze składaniem wniosków do ARiMR o pomoc za straty w uprawach po powodzi

Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Blisko 400 osób złożyło dotąd wnioski do opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wypłatę rekompensat za straty w uprawach w wyniku powodzi. O wsparcie z ARiMR można się starać do 15 listopada.
- Dotacje, o które mogą ubiegać się rolnicy to 5 tysięcy złotych do hektara kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków winorośli, słonecznika, ziół czy warzyw i 4 tysiące złotych do hektara uprawy soi - mówi Tomasz Wiciak, dyrektor opolskiego oddziału ARIMR. - Do 8 listopada wnioski o pomoc złożyło blisko 400 beneficjentów rolnych, którzy mogą skorzystać z tej pomocy na 600 w kraju. Według naszych wyliczeń ARiMR w skali całej Polski powodzią zostało poszkodowanych około 4000 rolników. Czyli widzimy, że jeszcze dużo tych wniosków spłynie do nas.

Przedstawiciele Agencji apelują, aby złożenia wniosku nie odkładać na ostatni moment.

- Były zgłoszenia, które przekazaliśmy do odpowiednich instytucji, to jest do IMGW, że nie zawsze ta mapa pokrywała się z tym, co rolnik twierdził, że dany teren był zalany. Jeżeli rolnicy się nie zgadzają, prosimy wpisywać to, ale żeby składać wnioski. I nie czekać, bo 15 listopada o godzinie 24:00 zostanie zamknięta bramka do składania wniosków.

Przypomnijmy, że wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.
Tomasz Wiciak cz. 1
Tomasz Wiciak cz. 2

Zobacz także

2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej
38394041424344
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »