Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-09, 11:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Rolniku! Nie czekaj ze składaniem wniosków do ARiMR o pomoc za straty w uprawach po powodzi

Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Blisko 400 osób złożyło dotąd wnioski do opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wypłatę rekompensat za straty w uprawach w wyniku powodzi. O wsparcie z ARiMR można się starać do 15 listopada.
- Dotacje, o które mogą ubiegać się rolnicy to 5 tysięcy złotych do hektara kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków winorośli, słonecznika, ziół czy warzyw i 4 tysiące złotych do hektara uprawy soi - mówi Tomasz Wiciak, dyrektor opolskiego oddziału ARIMR. - Do 8 listopada wnioski o pomoc złożyło blisko 400 beneficjentów rolnych, którzy mogą skorzystać z tej pomocy na 600 w kraju. Według naszych wyliczeń ARiMR w skali całej Polski powodzią zostało poszkodowanych około 4000 rolników. Czyli widzimy, że jeszcze dużo tych wniosków spłynie do nas.

Przedstawiciele Agencji apelują, aby złożenia wniosku nie odkładać na ostatni moment.

- Były zgłoszenia, które przekazaliśmy do odpowiednich instytucji, to jest do IMGW, że nie zawsze ta mapa pokrywała się z tym, co rolnik twierdził, że dany teren był zalany. Jeżeli rolnicy się nie zgadzają, prosimy wpisywać to, ale żeby składać wnioski. I nie czekać, bo 15 listopada o godzinie 24:00 zostanie zamknięta bramka do składania wniosków.

Przypomnijmy, że wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.
Tomasz Wiciak cz. 1
Tomasz Wiciak cz. 2

Zobacz także

2024-10-01, godz. 09:32, Wiadomości z regionu Powiat brzeski zaczyna liczyć straty po powodzi. Są miejsca, gdzie woda jeszcze stoi - Nadal są u nas miejsca, gdzie woda jeszcze stoi - mówił dziś (01.10) w Porannej Rozmowie Radia Opole Jacek Monkiewicz, starosta brzeski. Choć szacowanie strat dopiero się zaczęło, to już wiadomo, że oprócz zalanych domów, ogromne… » więcej 2024-09-30, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Głogówek opublikuje "białą księgę” zniszczeń. Gmina domaga się budowy zbiornika na Osobłodze Władze Głogówka stanowczo domagają się budowy zbiornika przeciwpowodziowego na Osobłodze w Racławicach Śląskich. Liczą na wsparcie mieszkańców oraz samorządowców z gmin i powiatów zalanych przez tę rzekę. Samorząd zachęca… » więcej 2024-09-30, godz. 15:40, Wiadomości z regionu "Centralne mamy zalane". Mieszkańcy Wronowa remontują domy po powodzi Mieszkańcy Wronowa walczą z czasem, aby przed zimą wyremontować zniszczone przez powódź domy. Większość z budynków wymaga jak najszybszego osuszenia i uprzątnięcia, a temperatura w tym nie pomaga. Jak mówią powodzianie, końca… » więcej 2024-09-30, godz. 15:00, Wiadomości z regionu ZDW szykuje się do remontów dróg 416 i 417. "Chcielibyśmy zacząć jak najszybciej" Przejezdna od dzisiaj (30.09) jest droga wojewódzka nr 458 pod wiaduktem kolejowym w Lewinie Brzeskim. Do tej pory drogowcy mieli problem z udrożnieniem tego odcinka, bo ciągle spływała nowa woda. » więcej 2024-09-30, godz. 15:00, Wiadomości z regionu 140 strażaków pomaga powodzianom w Głuchołazach. Nie wiadomo, kiedy zakończą tę pracę Około 140 strażaków zawodowych i ochotników nadal pracuje w Głuchołazach przy usuwaniu skutków powodzi. Prace mają na celu powrót do normalnego funkcjonowania miasta i gminy. » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »