Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-09, 11:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Rolniku! Nie czekaj ze składaniem wniosków do ARiMR o pomoc za straty w uprawach po powodzi

Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Blisko 400 osób złożyło dotąd wnioski do opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wypłatę rekompensat za straty w uprawach w wyniku powodzi. O wsparcie z ARiMR można się starać do 15 listopada.
- Dotacje, o które mogą ubiegać się rolnicy to 5 tysięcy złotych do hektara kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków winorośli, słonecznika, ziół czy warzyw i 4 tysiące złotych do hektara uprawy soi - mówi Tomasz Wiciak, dyrektor opolskiego oddziału ARIMR. - Do 8 listopada wnioski o pomoc złożyło blisko 400 beneficjentów rolnych, którzy mogą skorzystać z tej pomocy na 600 w kraju. Według naszych wyliczeń ARiMR w skali całej Polski powodzią zostało poszkodowanych około 4000 rolników. Czyli widzimy, że jeszcze dużo tych wniosków spłynie do nas.

Przedstawiciele Agencji apelują, aby złożenia wniosku nie odkładać na ostatni moment.

- Były zgłoszenia, które przekazaliśmy do odpowiednich instytucji, to jest do IMGW, że nie zawsze ta mapa pokrywała się z tym, co rolnik twierdził, że dany teren był zalany. Jeżeli rolnicy się nie zgadzają, prosimy wpisywać to, ale żeby składać wnioski. I nie czekać, bo 15 listopada o godzinie 24:00 zostanie zamknięta bramka do składania wniosków.

Przypomnijmy, że wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.
Tomasz Wiciak cz. 1
Tomasz Wiciak cz. 2

Zobacz także

2024-10-03, godz. 09:42, Wiadomości z regionu "To jest trochę takie smutne dla mnie". Wójt Branic gościem Radia Opole - Zła sytuacja naszej gminy w mediach się nie przebija, mówi się o innych miejscowościach, a mieszkańcy ucierpieli w powodzi bardziej niż w 1997 roku - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole wójt Branic Sebastian Baca. » więcej 2024-10-03, godz. 07:30, Wiadomości z regionu "Scenariusz był gorszy niż w 1997 roku". Mieszkańcy wsi Branice-Zamek Branice-Zamek - to część miejscowości, która najbardziej ucierpiała w wyniku tegorocznej powodzi. Część z mieszkańców miała w swoich domach około 1,5 m wody. W zniszczonych gospodarstwach trwają aktualnie prace porządkowe, jednak… » więcej 2024-10-02, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Głuchołazy: niesprawny wodociąg komplikuje życie nie tylko w zalanych blokach Nie tylko bloki w zalanej części Głuchołaz mają problem z centralnym ogrzewaniem. Dotyczy to także budynków wielorodzinnych Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej z wyżej położonej części miasta. » więcej 2024-10-02, godz. 15:54, Wiadomości z regionu Przez Branice do Czech nie dojedziemy. Tam trwa sprzątanie Podmyta droga, most łączący gminę z Czechami oraz zalane mieszkania - to rzeczywistość popowodziowa mieszkańców Boboluszek w gminie Branice. Przepływająca w pobliżu Dzierżkowic rzeka Opawa wyrządziła szkody większe niż w 1997… » więcej 2024-10-02, godz. 13:28, Wiadomości z regionu Jakość wody na terenach powodziowych. Poprawia się sytuacja w Głuchołazach Poprawia się zaopatrzenie w wodę pitną na terenach dotkniętych powodzią. Jednak w kilku miejscach na Opolszczyźnie wciąż są problemy z jakością wody z miejskich wodociągów. » więcej
31323334353637
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »