Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-12-22, 16:00 Autor: Witold Wośtak

"Trafiony prezent". Powodzianie dostali węgiel kupiony przez Caritas Diecezji Opolskiej

Mobilna komisja Caritas [fot. www.facebook.com/Caritas Diecezji Opolskiej]
Mobilna komisja Caritas [fot. www.facebook.com/Caritas Diecezji Opolskiej]
Węgiel [fot.pixabay.com]
Węgiel [fot.pixabay.com]
Arnold Drechsler [fot. Marcin Boczek]
Arnold Drechsler [fot. Marcin Boczek]
Ponad 120 ton węgla dla powodzian kupiła i przekazała Caritas Diecezji Opolskiej.
Wielu mieszkańców poszkodowanych wielką wodą we wrześniu ogrzewa domy starymi piecami, tak zwanymi kopciuchami, stąd wyjście naprzeciw ich prawdziwym potrzebom. Caritas kupiła 15 ton groszku i ponad 100 ton tradycyjnego węgla workowanego.

- Dostarczyliśmy mieszkańcom po tonie opału - mówi ksiądz dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. - Zawoziliśmy to do jednego punktu najbliżej powodzian, ale też mieliśmy do czynienia z takim transportem, że wjeżdżaliśmy na podwórko. Oczywiście, duży samochód nie wszędzie mógł dojechać, więc były sytuacje, że trzeba było kilkadziesiąt lub kilkaset metrów wykonać po te worki. Nie zmienia to faktu, że pomoc spotykała się ze łzami w oczach i entuzjazmem. Powodzianie na to czekają - na węgiel do osuszania i ogrzewania swoich zalanych posesji.

Caritas Diecezji Opolskiej zapłaciła za opał około 140 tysięcy złotych.
Arnold Drechsler

Zobacz także

2024-10-03, godz. 12:00, Gospodarka Ruszył drugi nabór na dotacje z programu usuwania skutków powodzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłosił drugi nabór wniosków do dotacje w ramach programu usuwania skutków powodzi. » więcej 2024-10-03, godz. 09:42, Wiadomości z regionu "To jest trochę takie smutne dla mnie". Wójt Branic gościem Radia Opole - Zła sytuacja naszej gminy w mediach się nie przebija, mówi się o innych miejscowościach, a mieszkańcy ucierpieli w powodzi bardziej niż w 1997 roku - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole wójt Branic Sebastian Baca. » więcej 2024-10-03, godz. 07:30, Wiadomości z regionu "Scenariusz był gorszy niż w 1997 roku". Mieszkańcy wsi Branice-Zamek Branice-Zamek - to część miejscowości, która najbardziej ucierpiała w wyniku tegorocznej powodzi. Część z mieszkańców miała w swoich domach około 1,5 m wody. W zniszczonych gospodarstwach trwają aktualnie prace porządkowe, jednak… » więcej 2024-10-02, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Głuchołazy: niesprawny wodociąg komplikuje życie nie tylko w zalanych blokach Nie tylko bloki w zalanej części Głuchołaz mają problem z centralnym ogrzewaniem. Dotyczy to także budynków wielorodzinnych Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej z wyżej położonej części miasta. » więcej 2024-10-02, godz. 15:54, Wiadomości z regionu Przez Branice do Czech nie dojedziemy. Tam trwa sprzątanie Podmyta droga, most łączący gminę z Czechami oraz zalane mieszkania - to rzeczywistość popowodziowa mieszkańców Boboluszek w gminie Branice. Przepływająca w pobliżu Dzierżkowic rzeka Opawa wyrządziła szkody większe niż w 1997… » więcej
31323334353637
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »