Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-06, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

W brzeskiej hali sportowej może zrobić się zimno, bo woda zalała system ogrzewania

Hala MOSiR Brzeg [fot. MOSiR Brzeg]
Hala MOSiR Brzeg [fot. MOSiR Brzeg]
Brzeska hala sportowa przy ulicy Oławskiej została uszkodzona w czasie tegorocznej powodzi. Choć "wielka woda" nie dotarła do budynku, to został on częściowo podtopiony na skutek podniesienia się poziomu wód gruntowych.
Na razie w hali można prowadzić normalną działalność, bo zarówno parkiet, jak i zaplecze sanitarne nie ucierpiały w żaden sposób. Jak mówi dyrektor brzeskiego MOSIR-u Krzysztof Kulwicki, większy problem jest z podziemiami, gdzie znajdują się elementy instalacji grzewczej.

- Zalane zostały kanały ciepłownicze, przy czym przede wszystkim zostały zniszczone izolacje cieplne. Poprzez długotrwałe zanurzenie w wodzie jest duża szansa na to, że będzie konieczna w najbliższym czasie wymiana sieci ciepłowniczej.

Na razie nie da się jednoznacznie określić, w jakim stopniu podtopienie podziemi wpłynie na działalność obiektu podczas zimy.

- Jesteśmy po sprawdzeniu instalacji. Jest ona szczelna i przygotowujemy się do uruchomienia jej i rozpoczęcia sezonu grzewczego. Nie wiemy, czy fakt przebywania przez jakiś okres w zanurzeniu, nie spowodował uszkodzeń, które ujawnią się pod wpływem przepływu ciepłej wody i ciśnienia. Być może wystąpią jakieś awarie, tego nie jesteśmy w stanie dziś przewidzieć.

Dodajmy, że z powodu podtopienia hala przez pewien okres była wyłączona z użytkowania. Jak wskazuje MOSiR, poważniejszych uszkodzeń udało się uniknąć między innymi dzięki pracy społeczników, którzy zaangażowali się w wypompowywanie wody.
Krzysztof Kulwicki
Krzysztof Kulwicki

Zobacz także

2024-10-07, godz. 15:46, Wiadomości z regionu Głuchołaskie Centrum Kultury szacuje straty po powodzi. "Wiele rzeczy udało się obronić" Powódź nie oszczędziła Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach i podległych świetlic. » więcej 2024-10-07, godz. 14:54, Wiadomości z regionu ''Lista potrzeb jest bardzo długa''. Mieszkańcy powiatu głubczyckiego walczą ze skutkami powodzi Trzy tygodnie po powodzi mieszkańcy gminy Branice cały czas pracują przy oczyszczaniu i osuszaniu swoich domów i budynków gospodarczych. Największe spustoszenia żywioł wyrządził w Branicach-Zamku, Dzierżkowicach, Wiechowicach i… » więcej 2024-10-07, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Jakość wody na terenach powodziowych. Sanepid informuje Coraz mniej problemów z wodą pitną na terenach dotkniętych powodzią w województwie opolskim. Przywrócono m.in. zasilanie wody z ujęcia w Branicach. » więcej 2024-10-07, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Dziś specjalna sesja sejmiku dotycząca pomocy samorządom poszkodowanym przez powódź - Na pierwszą, doraźną pomoc chcemy przekazać powodzianom 10 mln zł - potwierdził w Porannej Rozmowie Radia Opole przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Rafał Bartek. Dziś (07.10) o 16:00 specjalna sesja sejmiku dotycząca… » więcej 2024-10-06, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Wsparcie finansowe dla nyskiej lecznicy. Opolscy rolnicy przekazali 120 tys. złotych Opolski Związek Producentów Rolnych wsparł szpital powiatowy w Nysie. Władze związku przekazały na ręce dyrektora placówki umowę darowizny na ponad 120 tys. złotych. » więcej
28293031323334
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »