Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-06-29, 20:45 Autor: Jakub Biel

Aktywni seniorzy, bractwo strzeleckie i Beethoven, czyli gościliśmy w Głogówku. Akcja Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA, FILM]

Gmina Głogówek - "70 gmin na 70-lecie Radia Opole"
Kolejnym przystankiem na trasie naszej wakacyjnej podróży po miejscowościach całej Opolszczyzny był Głogówek. To właśnie tam zawitało dziś (29.06) plenerowe studio Radia Opole, które nadaje specjalny program z okazji 70. urodzin Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej.
Porozmawialiśmy z Katarzyną Migus o aktywności seniorów z Głogówka, którzy "Jesień życia" spędzają w wyjątkowo aktywny sposób.

Poznaliśmy Jacka Nalepę, przedstawiciela Bractwa Strzeleckiego w Głogówku, które oprócz asysty przy najważniejszych świętach państwowych i kościelnych zajmuje się… edukacją.

Burmistrz miasta Piotr Bujak opowiedział nam o planowanym rozwoju gminy i tym, że urząd oprócz celów inwestycyjnych, realizuje także inicjatywy, które powodują, że w gminie żyje się po prostu przyjemnie.

Jan Kokurowski opowiedział nam o działalności Grupy Odnowy Wsi Mochów, w której jak dobrze się rozejrzymy znajdziemy pozostałości archeologiczne z przed milionów lat.

Gmina Głogówek dumna jest z tego, że swego czasu przebywał w niej Ludwik van Beethoven, a jego obecność kultywowana jest do dziś poprzez organizację muzycznego festiwalu jego imienia.

Zobacz także

11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »