Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-06-27, 20:35 Autor: Grzegorz Frankowski

Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO. W poniedziałek byliśmy w Głubczycach [ZDJĘCIA, FILM]

Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO. Dzisiaj byliśmy w Głubczycach
Głubczyce były kolejnym przystankiem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej z okazji wspólnego jubileuszu 70-lecia. Nasze plenerowe studio, w najpiękniejszym mieście na południu regionu, zainstalowaliśmy przed odrestaurowanym ratuszem.
- Nasze miasto jest bardzo dobrym miejscem do życia – mówi Kazimierz Bedryj, wiceburmistrz Głubczyc. - Należymy do miast Cittaslow, a to są miasta dobrego życia. Staramy się łączyć historię, tradycje i dobry smak. Jako samorząd staramy się, aby jakość życia polepszać. Staramy się, aby przestrzeń miejska była piękniejsza, bezpieczniejsza i coraz bardziej przyjazna naszym mieszkańcom, jak również turystom.

Tadeusz Zamojski z miejscowości Mokre, od lat najwierniejszy słuchacz Radia Opole, w wolnych chwilach między słuchaniem kolejnych audycji, przygotowuje smakołyki z terenu Pogórza Opawskiego. - Przyjechałem z syropami. Z syropem z szyszek świerka. Z syropem z pędów sosny. Wiadomo, muszą być ogórki, papryka, wędliny swojskiej roboty oraz ciasto pieczone przez moją szacowną małżonkę Krystynę.

Plenerowe studio w Głubczycach odwiedzili również Karolina i Bartosz Słodkowscy, najbardziej znane sportowe małżeństwo w mieście, wielokrotni medaliści mistrzostw świata i Europy w teakwondo. - Moje medale są u rodziców w łóżku, albo w szafie w pudełku i w sumie ważą 16 kilogramów. Celebruję wygraną do 24 godzin po starcie i potem biorę się z powrotem do pracy. Zapominam o tym co było, co gdzie z kim i dlaczego.

We wtorek (28.06) letnia akcja Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej zawita do Pokoju.

Zobacz także

11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »