Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-06-23, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Lawenda, miód, śpiew i Chałpka Starzików. Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO zawitała do gminy Kluczbork [ZDJĘCIA]

[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
[fot. Kasia Nowak]
Kolejnym przystankiem na mapie letniej trasy "70 gmin na 70-lecie Radia Opole" był Kluczbork. Dzisiaj (23.06) rozstawiliśmy nasze plenerowe studio na Rynku - obok zabytkowego Ratusza.
Wśród tematów był między innymi niedawno zakończony remont Ośrodka Turystyczno - Wypoczynkowego w Bąkowie. Wiceburmistrz Dariusz Morawiec mówił o nowych planach.

- Tam zaczyna powoli brakować miejsc kempingowych ze względu na duże zainteresowanie obiektem. Moim zdaniem, ważniejszą jednak inwestycją, na której musimy się obecnie skupić, jest remont niecki basenowej. Trzeba by znaleźć kilka milionów złotych wsparcia, ale chcemy inwestować w ośrodek, bo to nasza perełka.

Pojechaliśmy również do "Lawendowego Zacisza" w Biadaczu. Patrycja Dyla-Szynklarz, współwłaścicielka gospodarstwa, opowiadała, jak trudna jest pielęgnacja lawendy.

- Przygotowywaliśmy pole przez rok, zanim posadziliśmy lawendę. Teraz co roku lawenda wymaga od nas ciągłej pielęgnacji – nasadzeń, wymiany części krzaczków i odpowiedniego nawożenia. Prowadzimy uprawę w sposób ekologiczny, zatem musimy wspomagać się wyłącznie naturalnymi produktami. Mam na myśli szczepy różnych bakterii, aby radzić sobie z chorobami dotykającymi lawendę.

Z kolei jutro (24.06) będziemy gościć z naszą akcją urodzinową w Ujeździe.
Dariusz Morawiec
Patrycja Dyla-Szynklarz

Zobacz także

11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »