Radio Opole » Niepodległa » Relacje ze spotkań » Cykl „Niepodległa”: Antoni Klusik, dawny działac ...
2017-11-16, 23:30 Autor: Bolesław Bezeg (oprac. BW)

Cykl „Niepodległa”: Antoni Klusik, dawny działacz i pracownik opolskiego NSZZ "Solidarność" [FILM, ZDJĘCIA]

Cykl "Niepodległa" - Antoni Klusik o swojej pracy w Solidarności i stanie wojennym
W audycji "Tak Było Naprawdę" naszym gościem był Antoni Klusik, dawny działacz i pracownik Zarządu Regionu Opolskiego NSZZ "Solidarność", internowany, obecnie m.in. członek władz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego "Polski Śląsk". Film to zapis całej rozmowy z gościem.
W ramach projektu "Niepodległa" uczestnikami spotkania byli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opolu. Pan Antoni opowiadał o swojej pracy w Solidarności, wprowadzeniu stanu wojennego i przeżyciach w różnych ośrodkach internowania, w których w tamtych czasach przebywał. Jego działalności w "Solidarności" przyświecała myśl, że jest to kontynuacja walki o niepodległość Polski, jaką od ponad 200 lat prowadziły kolejne pokolenia Polaków.

Zobacz także

2017-12-14, godz. 23:00 Cykl "Niepodległa": płk. Edward Głowacki, żołnierz Sił Zbrojnych pod Monte Cassino W ramach projektu "Niepodległa" naszym gościem jest pan pułkownik Edward Głowacki, w okresie II wojny światowej żołnierz II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na ... » więcej 2017-12-07, godz. 23:05 Cykl „Niepodległa”: Grzegorz Tomaszewski, były więzień KL Auschwitz [FILM, ZDJĘCIA] W dzisiejszej (07.12.2017) audycji „Tak Było Naprawdę” w ramach projektu Niepodległa wraz z naszym gościem – Panem Grzegorzem Tomaszewskim gościliśmy w Public ... » więcej 2017-11-30, godz. 23:05 Cykl „Niepodległa”: Helena Kamerska - sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim W audycji "Tak Było Naprawdę" (30.11) kolejna odsłona projektu "Niepodległa". Tym razem naszym gościem była Helena Kamerska, sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrob ... » więcej 2017-11-23, godz. 23:10 Cykl „Niepodległa”: Bogusław Bardon, jeden z głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 r. W ramach projektu "Niepodległa" Bogusław Bardon jeden z głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 roku, internowany w stanie wojennym spotkał się z m ... » więcej 2017-11-09, godz. 22:43 Cykl „Niepodległa”: Roman Horoszkiewicz – żołnierz Piłsudskiego i powstaniec śląski [FILM, ZDJĘCIA] Tadeusz Horoszkiewicz był gościem pierwszego spotkania z cyklu "Niepodległa", które odbyło się z udziałem uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Głubczycach. W pr ... » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »