Radio Opole » Niepodległa » Relacje ze spotkań » Cykl „Niepodległa”: Helena Kamerska - sanitariuszka…
2017-11-30, 23:05 Autor: Bolesław Bezeg (oprac. Paula Hołubowicz)

Cykl „Niepodległa”: Helena Kamerska - sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim

Helena Kamerska - sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim
W audycji "Tak Było Naprawdę" (30.11) kolejna odsłona projektu "Niepodległa". Tym razem naszym gościem była Helena Kamerska, sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim. Pani Helena opowiedziała o życiu w okupowanej przez Niemców Warszawie, a także o tym, jak dołączyła do powstańców warszawskich.
- Jednego dnia mieliśmy kolegów, następnego dnia już ich nie mieliśmy. Zapewne dzisiejsza młodzież też, gdyby trzeba było, ruszyłaby do walki, ale lepiej by było, żeby już nigdy młodzież nie musiała ginąć za ojczyznę - powiedziała nam Pani Helena.

W nagraniu rozmowy z Heleną Kamerską w ramach projektu "Niepodległa" uczestniczyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum w Kietrzu oraz z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach.
Helena Kamerska, sanitariuszka w Zgrupowaniu Chrobry II w Powstaniu Warszawskim

Zobacz także

2017-12-14, godz. 23:00 Cykl "Niepodległa": płk. Edward Głowacki, żołnierz Sił Zbrojnych pod Monte Cassino W ramach projektu "Niepodległa" naszym gościem jest pan pułkownik Edward Głowacki, w okresie II wojny światowej żołnierz II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych… » więcej 2017-12-07, godz. 23:05 Cykl „Niepodległa”: Grzegorz Tomaszewski, były więzień KL Auschwitz [FILM, ZDJĘCIA] W dzisiejszej (07.12.2017) audycji „Tak Było Naprawdę” w ramach projektu Niepodległa wraz z naszym gościem – Panem Grzegorzem Tomaszewskim gościliśmy… » więcej 2017-11-23, godz. 23:10 Cykl „Niepodległa”: Bogusław Bardon, jeden z głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 r. W ramach projektu "Niepodległa" Bogusław Bardon jeden z głównych założycieli opolskiej Solidarności w 1980 roku, internowany w stanie wojennym spotkał… » więcej 2017-11-16, godz. 23:30 Cykl „Niepodległa”: Antoni Klusik, dawny działacz i pracownik opolskiego NSZZ "Solidarność" [FILM, ZDJĘCIA] W audycji "Tak Było Naprawdę" naszym gościem był Antoni Klusik, dawny działacz i pracownik Zarządu Regionu Opolskiego NSZZ "Solidarność", internowany… » więcej 2017-11-09, godz. 22:43 Cykl „Niepodległa”: Roman Horoszkiewicz – żołnierz Piłsudskiego i powstaniec śląski [FILM, ZDJĘCIA] Tadeusz Horoszkiewicz był gościem pierwszego spotkania z cyklu "Niepodległa", które odbyło się z udziałem uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Głubczycach… » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***