Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole » Poznaj historię naszej rozgłośni » Red. Teresa Zielińska: ja tremę po prostu czułam ...
2017-11-10, 11:33 Autor: Krzysztof Dobrowolski (oprac. Justyna Krzyżanowska)

Red. Teresa Zielińska: ja tremę po prostu czułam, ale to dobrze wpływało na moje materiały

Światowy Dzień Radia 2017: Teresa Zielińska [fot. Wanda Kownacka]
Światowy Dzień Radia 2017: Teresa Zielińska [fot. Wanda Kownacka]
Dzisiaj przedstawiamy osobę, która miała okazję rozmawiać z największymi postaciami polskiej kultury. Byli to artyści znani z pierwszych stron gazet, ale też ci, których poznawaliśmy dzięki relacjom naszej redakcyjnej koleżanki – Teresy Zielińskiej. Czy mimo ogromnego doświadczenia, spotkaniom z takimi sławami towarzyszyła trema? Także o tym opowiada red. Teresa Zielińska w programie Krzysztofa Dobrowolskiego.
Każdy z nas, dziennikarzy Radia Opole ma swoje najbardziej ulubione formy aktywności zawodowej. Tak jak wśród wszystkich ludzi, mamy skowronki i sowy. Wielbicielką nocnych spotkań w studiu Radia Opole jest red. Teresa Zielińska, która do dzisiaj pamięta też największą wpadkę antenową. A swoimi wspomnieniami dzieli się z naszymi słuchaczami.

Czy potrafią państwo odpowiedzieć na pytanie, co jest najciekawszego w waszej pracy?
Bohaterka programu Krzysztofa Dobrowolskiego po kilkudziesięciu latach spędzonych w Radiu Opole nie ma żadnych wątpliwości. Red. Teresa Zielińska - na swojej drodze zawodowej spotykała największe postacie polskiej kultury.

Zobacz także

2017-11-22, godz. 11:42 Jan Karol Minkner: swój pierwszy program kabaretowy nagrałem w 1975 roku Za tydzień benefis, a już dzisiaj w naszej jubileuszowej audycji – Jan Karol Minkner. Współzałożyciel kabaretu TEKA, a także autor ponad stu piosenek i tekstó ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:48 Red. Jacek Rudnik: w radiu nie pracują roboty, tylko ludzie ze swoją odpornością W dobie wszechobecnego internetu odnalezienie i zakup jakiejkolwiek płyty z muzyką nie sprawia większego problemu. 25 lat temu w Opolu wyglądało to zupełnie i ... » więcej 2017-11-20, godz. 11:37 Bogusław Feliszek: o tym, że będę pracować w radiu wiedziałem już w szkole średniej Każdy z nas był obowiązkowo pytany: „a jak trafiłeś do radia?”. I każdy ma tutaj swoją historię, na ogół dość osobliwą, która – zazwyczaj paradoksalnie – nie ... » więcej 2017-11-17, godz. 14:24 Ryszard Pierzchała: w Radiu Opole spotkałem niesamowitych ludzi Drogi, jakie prowadziły ludzi do Radia Opole bywały niezwykle osobliwe. Przykładem tego może być współzałożyciel agencji reklamowej w naszym radiu – Ryszard P ... » więcej 2017-11-16, godz. 12:00 Jak można połączyć rolę reportera redakcji sportowej z bywaniem w światowym kinie opowiada Donat Przybylski SPORT i jeszcze raz SPORT przez wiele lat pracy dziennikarskiej, był domeną naszego kolegi Donata Przybylskiego. Jednak jego pierwsza miłością radiową było KI ... » więcej 2017-11-15, godz. 10:57 O pracy "w szkodliwych warunkach" korespondenta z Brzegu opowiada Wojciech Najda Praca korespondenta terenowego Radia Opole to nie tylko pozyskiwanie oficjalnych informacji od lokalnej administracji samorządowej. Dobry reporter musi być zo ... » więcej 2017-11-14, godz. 11:59 Red. Cezary Puzyna: jako dziecko uwielbiałem przychodzić do radia Stanisław Puzyna, to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy, który pracował w Radiu Opole od lat 70-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj jego ścieżką zawodową podą ... » więcej 2017-11-13, godz. 13:41 Jarosław Radimersky: praca w radiu była zwariowana z niezłą bandą wariatów W ciągu 65 lat działalności Radia Opole, w naszej ofercie antenowej mieliśmy nie tylko trafione - bardziej czy mniej - prognozy pogody. Słuchaczy, którzy słab ... » więcej 2017-11-09, godz. 11:12 Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełnienie moich najskrytszych marzeń Bohaterem kolejnego spotkania Krzysztofa Dobrowolskiego z naszymi redakcyjnymi kolegami, którzy kilka dekad temu tworzyli Radio Opole jest red. Stefan Skrzype ... » więcej 2017-11-08, godz. 12:00 Roman Waloszczyk: po kilku latach pracy z większością dziennikarzy byłem na „ty” Na pomoc ze strony takiego człowieka zawsze można było liczyć. Złota rączka, Pan Roman, dla innych Romek, a dla nas wszystkich ktoś, kto potrafił się uporać z ... » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »