Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole » Poznaj historię naszej rozgłośni » Władysław Gawroński: Jak w Warszawie czegoś nie…
2017-11-06, 11:06 Autor: Krzysztof Dobrowolski (oprac. Paula Hołubowicz)

Władysław Gawroński: Jak w Warszawie czegoś nie mogli, to opolanie to robili

Władysław Gawroński [fot. Ryszard Łabus/Radio Opole]
Władysław Gawroński [fot. Ryszard Łabus/Radio Opole]
Nasze Radio to nie tylko słuchacze i dziennikarze, ale również zespół wysoko wykwalifikowanych techników, których umiejętności są doceniane w całej Polsce.
Z satysfakcją możemy mówić, że to właśnie w Opolu testowano pierwsze na świecie konsolety działające w technice cyfrowej.
O tym jak to się wszystko zaczęło, także o przygodach z partyjnymi dygnitarzami w czasach PRL-u opowie Władysław Gawroński. W Radiu Opole pracował niemal od początku istnienia naszej rozgłośni, był realizatorem muzycznym, emisyjnym, a także dyrektorem ds. technicznych.

Już na początku lat 90-tych XX-go wieku w Radiu Opole testowano pierwsze na świecie cyfrowe bloki emisyjne. Niejednokrotnie nasi koledzy - technicy byli pionierami w tej dziedzinie, i to właśnie oni metodą prób i błędów musieli szukać rozwiązań, o których nie można było przeczytać, ponieważ na świecie nie było jeszcze internetu. O tych pionierskich czasach opowiada jeden z najbardziej doświadczonych ludzi w swojej dziedzinie - Władysław Gawroński.
Władysław Gawroński - 65 lat minęło – historia Radia Opole cz. 1
Władysław Gawroński - 65 lat minęło – historia Radia Opole cz. 2

Zobacz także

2017-11-17, godz. 14:24 Ryszard Pierzchała: w Radiu Opole spotkałem niesamowitych ludzi Drogi, jakie prowadziły ludzi do Radia Opole bywały niezwykle osobliwe. Przykładem tego może być współzałożyciel agencji reklamowej w naszym radiu –… » więcej 2017-11-16, godz. 12:00 Jak można połączyć rolę reportera redakcji sportowej z bywaniem w światowym kinie opowiada Donat Przybylski SPORT i jeszcze raz SPORT przez wiele lat pracy dziennikarskiej, był domeną naszego kolegi Donata Przybylskiego. Jednak jego pierwsza miłością radiową było… » więcej 2017-11-15, godz. 10:57 O pracy "w szkodliwych warunkach" korespondenta z Brzegu opowiada Wojciech Najda Praca korespondenta terenowego Radia Opole to nie tylko pozyskiwanie oficjalnych informacji od lokalnej administracji samorządowej. Dobry reporter musi być zorientowany… » więcej 2017-11-14, godz. 11:59 Red. Cezary Puzyna: jako dziecko uwielbiałem przychodzić do radia Stanisław Puzyna, to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy, który pracował w Radiu Opole od lat 70-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj jego ścieżką zawodową… » więcej 2017-11-13, godz. 13:41 Jarosław Radimersky: praca w radiu była zwariowana z niezłą bandą wariatów W ciągu 65 lat działalności Radia Opole, w naszej ofercie antenowej mieliśmy nie tylko trafione - bardziej czy mniej - prognozy pogody. Słuchaczy, którzy… » więcej 2017-11-10, godz. 11:33 Red. Teresa Zielińska: ja tremę po prostu czułam, ale to dobrze wpływało na moje materiały Dzisiaj przedstawiamy osobę, która miała okazję rozmawiać z największymi postaciami polskiej kultury. Byli to artyści znani z pierwszych stron gazet, ale… » więcej 2017-11-09, godz. 11:12 Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełnienie moich najskrytszych marzeń Bohaterem kolejnego spotkania Krzysztofa Dobrowolskiego z naszymi redakcyjnymi kolegami, którzy kilka dekad temu tworzyli Radio Opole jest red. Stefan Skrzypecki… » więcej 2017-11-08, godz. 12:00 Roman Waloszczyk: po kilku latach pracy z większością dziennikarzy byłem na „ty” Na pomoc ze strony takiego człowieka zawsze można było liczyć. Złota rączka, Pan Roman, dla innych Romek, a dla nas wszystkich ktoś, kto potrafił się… » więcej 2017-11-07, godz. 14:15 Ryszard Łabus – człowiek, który swoimi fotografiami może zobrazować ostatnie półwiecze Radia Opole W tym czasie wykonał ponad tysiąc zdjęć, na których utrwalał nasze koleżanki i kolegów w przeróżnych okolicznościach. Nie znając ówczesnych realiów… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »