Radio Opole » Pogranicze (DAB+) » Audycje z pogranicza

Audycje z pogranicza

2018-09-29, 10:25 Autor: Dorota Kłonowska

Uśmiechnięte „Babie Lato w Górach Opawskich”

Babie Lato w Górach Opawskich [Fot.KK KTUKOL Głuchołazy]
Babie Lato w Górach Opawskich [Fot.KK KTUKOL Głuchołazy]
Eligiusz Jędrysek [Fot.Dorota Kłonowska]
Eligiusz Jędrysek [Fot.Dorota Kłonowska]
Rajdy z KTUKOLEM [Fot.KK KTUKOL Głucholazy]
Rajdy z KTUKOLEM [Fot.KK KTUKOL Głucholazy]
Głuchołazy, od kilku dni posiadające tytuł „Miasta Orderu Uśmiechu”, spodziewają się około tysiąca chętnych do uczestnictwa w X Jubileuszowym Rajdzie Kolarsko-Pieszym Babie Lato w Górach Opawskich. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Eligiusz Jędrysek – gość programu Pogranicze, prezes Klubu Kolarskiego KTUKOL, który opowiada o idei, jak i przygotowaniach do tej imprezy.
- Chętnych bywa nawet więcej niż 1000, ale z uwagi na bezpieczeństwo i wymogi organizacyjne zapisujemy tradycyjnie do tysiąca osób. To impreza dla każdego – znajdą się trasy zarówno dla seniorów, rodzin z dziećmi, jak i wytrawnych piechurów oraz kolarzy. Nikt tutaj z nikim się nie ściga, niepotrzebne są stopery, jest sporo czasu na zwiedzanie wszystkiego, co napotykamy po drodze, jest też „meta” na odpoczynek i posiłek – mówi Eligiusz Jędrysek.
Gość „Pogranicza” podkreśla, że nie udałoby się zorganizować tej imprezy (29.09) z takim rozmachem, gdyby nie pomoc samorządu województwa i gminy, a także wielu sponsorów.
- Zresztą naszymi patronami są Urząd Marszałkowski i UM Głuchołazy, ale pomaga wiele firm i instytucji, których nie sposób nawet wymienić, ale wszystkim bardzo dziękuję, bo nigdy nam nie odmawiają – mówi prezes Klubu Kolarskiego KTUKOL.
Każdy uczestnik rajdu otrzyma pamiątki, przygotowano wiele gadżetów, jak plecaki, bidony i inny sprzęt przydatny turystom, są także pamiątkowe foldery, pocztówki, oraz paszporty turystyczne.
- Tradycyjnie wśród uczestników rajdu mamy także naszych przyjaciół – Czechów. Zawsze chętnie przychodzą i przyjeżdżają, a planujemy w przyszłości wydawać nasze materiały promocyjne także w języku czeskim – zapowiada Eligiusz Jędrysek.
Eligiusz Jędrysek w rozmowie z Dorotą Kłonowską

Zobacz także

2018-03-19, godz. 18:44, Audycje z powiatów Jest turystyczny klaster po stronie czeskiej, będzie po polskiej - Czesi od 10 lat mają u siebie skoncentrowaną grupę przedsiębiorstw zajmujących się turystyką, która współpracuje, wprowadza systemy rabatowe, wymienia się informacjami, co wydatnie wpływa na rozwój turystyki. My na spotkaniu… » więcej 2018-03-19, godz. 18:43, Audycje z powiatów Niemodlin i Pražmo. Połączeni wspólną historią od 1779r do 1946r Partnerów w Czechach mają nie tylko miasta leżące w przygranicznym pasie. Przykładem Niemodlin, który w 2007r podpisał umowę o współpracy z czeskim Štity, natomiast w 2013r z miejscowością Pražmo. W tym ostatnim przypadku zdecydowała… » więcej 2018-03-14, godz. 23:48, Audycje z powiatów Krajoznawcy z całej Polski spotkają się w Nysie. Nie zabraknie czeskich akcentów Nyski oddział PTTK TRYTON przygotowuje się do organizacji ogólnopolskiego seminarium krajoznawczego z udziałem kilkuset przewodników turystycznych i krajoznawców z całej Polski. Nysę wybrało Polskie Stowarzyszenie Krajoznawców. » więcej 2018-03-14, godz. 23:31, Audycje z powiatów Czechy sprzyjają przedsiębiorcom. Firmę zarejestrujesz w godzinę Wojciech Olszewski jest mieszkańcem Głuchołaz i jednocześnie czeskim przedsiębiorcą. Właśnie tam postanowił prowadzić działalność gospodarczą w branży turystycznej, bowiem jest zapalonym miłośnikiem podróży, a pogranicza… » więcej 2018-03-08, godz. 10:34, Audycje z powiatów Pogranicze okiem archeologa. Polacy i Czesi razem od neolitu Początki osadnictwa na obecnych terenach polsko - czeskiego pogranicza sięgają czasów neolitu, czyli 6 - 7 tysięcy lat wstecz. Z tego okresu pochodzą archeologiczne znaleziska świadczące o tym, że przybywały tu ludy naddunajskie… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »