Publiczność Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu czeka już w styczniu premiera poruszająca temat kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodzieży. "Uporczywa Myśl w Głowie" potrafi przedstawiać najgorsze scenariusze nie odstępując na krok, a jeszcze jak się jest nastolatkiem nie potrafiącym dać sobie rady z przemocą ze strony rówieśników… Premiera odbędzie się 11 stycznia na Małej Scenie. Kolejne spektakle będzie można obejrzeć 12, 14, 15 stycznia oraz 8 i 9 lutego.
„POV: Masz 12 lat i prze****ne” opowiada o przemocy z perspektywy dojrzewającego chłopca, który próbuje zrozumieć otaczającą go rzeczywistość. Spektakl jest częścią projektu „Fake&Hate. Opolskie bez przemocy”. To prapremiera sztuki, do której tekst napisał Mariusz Gołosz, nagrodzony w 35. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Na scenie zobaczymy Aleksandra Gałązkę (gościnnie), Andrzeja Jakubczyka, Rafała Kronenbergera, Judytę Paradzińską, Monikę Stanek, Michała Świtałę i Bartosza Dziedzica. Reżyserką spektaklu jest Marta Streker, autorką scenografii - Katarzyna Leks, muzykę skomponował Maciej Zakrzewski, kostiumy stworzyła Salma Aldoory, a za światło i projekcje odpowiedzialny jest Kacper Scheffler.
Dowiedz się, jak kupić bilet.
Arek, doświadczający w szkole przemocy rówieśniczej, coraz bardziej zamyka się w sobie i w swoim pokoju. Nie będąc najbardziej popularną osobą w klasie czuje się wyalienowany wśród swoich rówieśników. Jest jednak coś, co nie opuszcza go nigdy – Uporczywa Myśl w Głowie. To właśnie ona przedstawia mu najgorsze scenariusze. Być może obraził kogoś, lecz zdążył już o tym zapomnieć? Albo pomyślał o czymś, czym wywołał nieodwracalną katastrofę? Natrętna myśl nie odstępuje chłopca na krok, podobnie jak jego prześladowcy. [źródło:
https://teatropole.pl/spektakle/povmasz12lat/]