Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-12-18, 18:33 Autor: oprac. Agnieszka Lubczańska

Premiera w Kochanowskim już w styczniu

Premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego już 11 stycznia [fot, materiały organizatora]
Premiera w Teatrze im. Jana Kochanowskiego już 11 stycznia [fot, materiały organizatora]
Publiczność Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu czeka już w styczniu premiera poruszająca temat kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodzieży. "Uporczywa Myśl w Głowie" potrafi przedstawiać najgorsze scenariusze nie odstępując na krok, a jeszcze jak się jest nastolatkiem nie potrafiącym dać sobie rady z przemocą ze strony rówieśników… Premiera odbędzie się 11 stycznia na Małej Scenie. Kolejne spektakle będzie można obejrzeć 12, 14, 15 stycznia oraz 8 i 9 lutego.
„POV: Masz 12 lat i prze****ne” opowiada o przemocy z perspektywy dojrzewającego chłopca, który próbuje zrozumieć otaczającą go rzeczywistość. Spektakl jest częścią projektu „Fake&Hate. Opolskie bez przemocy”. To prapremiera sztuki, do której tekst napisał Mariusz Gołosz, nagrodzony w 35. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Na scenie zobaczymy Aleksandra Gałązkę (gościnnie), Andrzeja Jakubczyka, Rafała Kronenbergera, Judytę Paradzińską, Monikę Stanek, Michała Świtałę i Bartosza Dziedzica. Reżyserką spektaklu jest Marta Streker, autorką scenografii - Katarzyna Leks, muzykę skomponował Maciej Zakrzewski, kostiumy stworzyła Salma Aldoory, a za światło i projekcje odpowiedzialny jest Kacper Scheffler.

Dowiedz się, jak kupić bilet.

Arek, doświadczający w szkole przemocy rówieśniczej, coraz bardziej zamyka się w sobie i w swoim pokoju. Nie będąc najbardziej popularną osobą w klasie czuje się wyalienowany wśród swoich rówieśników. Jest jednak coś, co nie opuszcza go nigdy – Uporczywa Myśl w Głowie. To właśnie ona przedstawia mu najgorsze scenariusze. Być może obraził kogoś, lecz zdążył już o tym zapomnieć? Albo pomyślał o czymś, czym wywołał nieodwracalną katastrofę? Natrętna myśl nie odstępuje chłopca na krok, podobnie jak jego prześladowcy.


[źródło: https://teatropole.pl/spektakle/povmasz12lat/]

Zobacz także

2024-11-01, godz. 15:00, Wiadomości z regionu Opole: rusza nowa linia numer 30. Dojedziemy nią m.in. do ulicy Krapkowickiej Rusza nowa linia autobusowa w stolicy regionu. Linia numer 30 wystartuje w poniedziałek (4.11). Połączy dworzec Opole Wschodnie z centrum przesiadkowym Opole Południe. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli na przykład z ulicy Oleskiej… » więcej 2024-11-01, godz. 14:00, Wiadomości z regionu Jak długo będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu przy cmentarzu w Opolu-Półwsi? Tylko dzisiaj (01.11) czy przez cały weekend? Nie ma pewności, jak długo potrwa zmieniona organizacja ruchu wokół cmentarza w Opolu-Półwsi wobec długiego weekendu z dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2024-11-01, godz. 12:00, Wiadomości z regionu Pochówki w "ogrodach pamięci". Jedno z takich miejsc powstanie na Półwsi Administracja cmentarzy w Opolu umożliwi od nowego roku ekologiczny pochówek. Na cmentarzu na Półwsi wydzielony zostanie zielony obszar, na którym będą grzebane biodegradowalne urny. » więcej 2024-11-01, godz. 11:00, Wiadomości z regionu Przez 120 lat służył lokalnej społeczności. Warto odwiedzić zabytkowy cmentarz w Opolu Kraków ma Cmentarz Rakowicki, Warszawa ma Powązki, a Opolanie mogą odwiedzać zabytkowy cmentarz przy ul. Wrocławskiej. To tam przy głównej alei odnajdziemy np. groby dziadków Ewy Demarczyk. Z zachowanych do dziś nielicznych przedwojennych… » więcej 2024-11-01, godz. 09:30, Wiadomości z regionu "Korzystajmy ze zniczy z drugiej ręki". Kolejna zniczodzielnia pojawiła się na opolskim cmentarzu Coraz więcej osób korzysta ze zniczodzielni, czyli regału, na którym można pozostawić zniszcz, pod warunkiem, że nie jest on zużyty. Niemal na każdej opolskiej nekropolii takie miejsce można spotkać. Ostatnio zniczodzielnia pojawiła… » więcej
47484950515253
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »