Czy miasto bez barier to idea utopijna? Od czego zacząć, aby różne instytucje w Opolu były w pełni dostępne także dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami? Konferencja "Kierunek: Dostępne Opole" ma być symbolicznym drogowskazem prezentującym dobre praktyki w zakresie działań realizowanych na rzecz poprawy zapewniania dostępności.
Konferencja odbędzie się w najbliższy czwartek (12.09) w sali konferencyjnej Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4.
Standardy dostępności dla miast – po co, jak i kiedy je opracować? Jak współpracować w dostępności na przykładzie działań Fundacji Kultury bez Barier oraz czym jest pismo punktowe Braille`a i czy jeszcze jest potrzebne? To tematy, które na konferencji zostaną poruszone, prelegentami spotkania będą dr inż. Paulina Tota-Stawarczyk oraz Anna Żórawska z Fundacji Polska bez Barier, a także Włodzimierz Ożga z Okręgu Opolski Polskiego Związku Niewidomych.
Konferencja potrwa od godz. 12:30 do 15:30. Uczestnictwo w niej jest bezpłatne, ale udział wymaga wcześniejszego zgłoszenia -
zgłoś swój udział.
Konferencja organizowana jest przez Biuro ds. Dostępności Urzędu Miasta Opola w ramach XXIII Opolskich Dni Osób z Niepełnosprawnościami. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Program konferencji:
12:30-12:45
Oficjalne otwarcie konferencji
12:45-13:45
dr inż. Paulina Tota-Stawarczyk, Fundacja Polska bez Barier
Standardy dostępności dla miast – po co, jak i kiedy je opracować?
13:45-14:15
przerwa kawowa
14:15-14:45
Anna Żórawska, Fundacja Kultura bez Barier
Relacja Lider/Organizator a Partner/Organizacja – jak współpracować w dostępności na przykładzie działań Fundacji Kultury bez Barier
14:45-15:15
Włodzimierz Ożga, Okręg Opolski Polskiego Związku Niewidomych
Czym jest pismo punktowe Braille`a i czy jeszcze jest potrzebne?
15:15-15:30
zakończenie konferencji