Wpływ zdrowia psychicznego i diety na prowadzenie biznesu, dobre praktyki z zakresu własnej działalności gospodarczej oraz aktywność kobiet - takie tematy poruszano podczas spotkania na Uniwersytecie WSB Merito Opole. Wydarzenie zorganizowano dziś (8.03) pod hasłem "Dzień Kobiet z Biznesem".
- Wymarzyło nam się takie spotkanie, żeby kobiety kobietom poradziły, jak rozwijać swoje biznesy, jak w tych trudnych czasach, jak sobie radzić. Chcemy wspierać kobiety, które pracują w biznesie lub same taki biznes tworzą - mówi Agnieszka Sochanik z Uniwersytetu WSB Merito w Opolu
Kobiety, które aktywnie pracują zawodowo i na co dzień zajmują wysokie stanowiska w firmach, dzieliły się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami z zakresu zarządzania firmą.
- Kobiecy biznes to wyzwanie - twierdzą Katarzyna Smolińska i Agnieszka Sawicka, które wspólnie prowadzą firmę.
- My akurat nie boimy się wyzwań, podjęłyśmy jedno z takich wyzwań, prowadzimy swoją firmę i jesteśmy z tego zadowolone - uważa Smolińska.
- Wbrew pozorom kobietom jest chyba łatwiej, bo potrafimy robić wiele rzeczy naraz. Potrafimy ogarnąć dom, dzieci, pracę. Ta wielozadaniowość z pewnością przydaje się w prowadzeniu biznesu - dodaje Sawicka.
Potrzebę wspierania kobiet w prowadzeniu działalności gospodarczej dostrzega Opolskie Centrum Gospodarki.
- Coraz więcej pań piastuje ważne funkcje w spółkach, w radach nadzorczych. Widzimy, że z naszej strony muszą mieć takie podejście wspierające, ukazujące też dobre praktyki. Stąd nacisk kładziemy na rozwój tych kompetencji miękkich związanych z zarządzaniem, ale również kompetencji twardych związanych z konkretną technologią - informuje Michał Wojczyszyn, zastępca dyrektora OCRG.
"Dzień Kobiet z Biznesem" to wspólna inicjatywa Uniwersytetu WSB Merito Opole oraz Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.