2024-10-05, 20:21 Autor: Grzegorz Frankowski

Bolesna porażka Gwardii Opole w Głogowie

Archiwum - Corotop Gwardia Opole - Industria Kielce [fot. Corotop Gwardia Opole]
Szczypiorniści Corotop Gwardii Opole bez punktów w ligowym meczu w Głogowie. W 7. kolejce Orlen Superligi Chrobry wygrywa u siebie z opolskim zespołem 37:24.
Tylko początek meczu należał do Gwardii. W 3. minucie po trafieniu Filipa Wrzesińskiego goście objęli prowadzenie 3:1. W kolejnych minutach obie drużyny grały na remis. Tak było do półmetka pierwszej połowy.

Później inicjatywę przejęli gospodarze. Dobra gra w defensywie i skuteczne akcje ofensywne dały Chrobremu pewne prowadzenie do przerwy 20:13.

Po zmianie stron głogowianie cały czas kontrolowali sytuację na parkiecie, powiększali bramkową przewagę i ostatecznie zasłużenie zwyciężyli 37:24.

Najwięcej, 6 bramek dla Gwardii zdobył w tym spotkaniu Filip Wrzesiński.