2024-04-21, 17:51 Autor: Jakub Biel

Gwardia minimalnie przegrywa z Zagłębiem Lubin

Gwardia Opole - Zagłębie Lubin [fot. Adam Dubiński]
Corotop Gwardia Opole przegrała z Zagłębiem Lubin 27:28 w meczu 3. serii fazy play-out Orlen Superligi. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano bramkarza gospodarzy Jakuba Ałaja.
Początek spotkania to festiwal nieskuteczności obu zespołów.

Pierwsza bramka dla Gwardii Opole padła dopiero w 8. minucie meczu. Trafienie Pawła Stempina spowodowało, że Gwardia przegrywała 1:2. Chwilę później do wyrównania doprowadził Wiktor Kawka.

Pierwszy raz na prowadzenie Gwardia wyszła w 13. minucie spotkania, po efektownym rzucie Andrzeja Widomskiego. Opolanie prowadzili 4:3.

Mecz się wyrównał. Od stanu 7:7 na dwupunktowe prowadzenie wyszli lubinianie, którzy utrzymali przewagę do końca pierwszej połowy. Po 30 minutach Zagłębie prowadziło 12:10.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy powiększyli przewagę do czterech trafień.

Na szczęście Gwardia wzięła się do solidnej pracy i zaczęła odrabiać straty. Dobrze prezentował się Wiktor Kawka, a dzięki jego trafieniom udało się zredukować stratę i doprowadzić do remisu 17:17.

W 50. minucie meczu udało się w końcu "złamać" defensywę lubinian. Po trafieniu Antoniego Łangowskiego Gwardia wyszła na prowadzenie 21:20.

Cztery minuty przed końcem goście doprowadzili do wyrównania 25:25. Gwardia grała w osłabieniu w ostatnich dwóch minutach po przewinieniu Pawła Stempina.

30 sekund przed końcem na tablicy świetlnej widniał remis po 27, a w posiadaniu piłki byli goście. Wzięli czas. Rozpisali akcję i ją wykorzystali. Pozostała do rozegrania jedna "Wenta", jednak pomylił się Łangowski i lubinianie okazali się minimalnie lepsi.

W kolejnym spotkaniu, które rozegrane zostanie w niedzielę, 28 kwietnia, Gwardia zagra przed własną publicznością z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.