2024-03-23, 17:32 Autor: Grzegorz Frankowski

Niespodzianka była blisko. Uni Opole przegrywa w tie-breaku

Siatkarki Uni Opole w pierwszym meczu ćwierćfinałowym o mistrzostwo Polski przegrały na wyjeździe po pięciosetowej rywalizacji z BKS Bostik Bielsko-Biała 2:3 (19:25, 17:25, 26:24, 25:18 i 12:15). Drugie spotkanie tych drużyn odbędzie się 26 marca w Opolu.
Pierwszy set miał wyrównany przebieg tylko do wyniku 10:10. Później bielszczanki zbudowały kilkupunktową przewagę i ostatecznie odniosły przekonujące zwycięstwo 25:19.

Po zmianie stron przewaga gospodyń była jeszcze bardziej wyraźna, co przełożyło się na wygranie drugiego seta 25:17.

W trzeciej partii opolanki wróciły w końcu na właściwe tory. "Wilczyce" poprawiły grę praktycznie w każdym elemencie i to one coraz częściej zaczęły wychodzić na prowadzenie. W końcówce ekipa trenera Nicoli Vettoriego prowadziła już 22:19. Rywalki zdołały doprowadzić do wyniku 24:24 i do gry na przewagi. Kolejne dwie piłki należały jednak już do opolanek i to one mogły cieszyć się z wygranej w tym secie.

W kolejnej odsłonie Uni Opole poszło za ciosem i po bardzo dobrej grze pokonało bielski zespół 25:18.

O wygranej musiał zadecydować tie-break. Piąty set zakończył się wygraną bielszczanek 15:12, a całe spotkanie 3:2.