Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-02-08, 06:42 Autor: Jakub Biel

Gwardia przegrywa u siebie z Ostrovią. Czerwona kartka i kontuzja nie pomogły gospodarzom

Corotop Gwardia Opole - Ostrovia Ostrów Wielkopolski [fot. AK]
Szczypiorniści Corotop Gwardii Opole przegrali 26:27 z Ostrovia Ostrów Wielkopolski w meczu Orlen Superligi. Gwardia mimo prowadzenia do przerwy 16:15 nie zdołała dowieźć korzystnego wyniku do końca spotkania. Nie pomogły w tym kontuzja Piotra Jędraszczyka i szybkie wykluczenie kapitana opolskiego zespołu Mateusza Jankowskiego.
Spotkanie zaczęło się od "trzęsienia ziemi". Sędziowie już w 2. minucie wykluczyli z gry kapitana Gwardii Opole Mateusza Jankowskiego, który otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za ich zdaniem zbyt agresywne powstrzymywanie Marka Szpery.

Goście z Ostrowa szybko wyszli na prowadzenie 3:1. Gospodarze w 10. minucie spotkania zdołali doprowadzić do remisu po dwóch bramkach Janusza Wandzela, a kilka chwil później po bramkach Antoniego Łangowskiego i Piotra Jędraszczyka wyszli na prowadzenie 6:4.

W 15. minucie Gwardia otrzymała kolejny cios. Marek Szpera sfaulował Piotra Jędraszczyka, a ten trzymając się za bark i wyraźnie cierpiąc, opuścił parkiet z ręką zawiniętą w temblak, po czym pojechał do szpitala. Marek Szpera za swój faul otrzymał… 2 minuty kary.

Utrata Piotra Jędraszczyka i Mateusza Jankowskiego scaliły drużynę Corotopu Gwardii Opole, która mimo nieobecności kluczowych zawodników zespołu, zaczęła grać z jeszcze większym zaangażowaniem i zadziornością. Pierwszą połowę po bramce Andrzeja Widomskiego w ostatniej sekundzie wygrała Gwardia 16:15.

W drugiej połowie goście szybko odrobili straty, jednak niesieni dopingiem kibiców "Gwardziści" zaczęli grać jak z nut. Osiągnęli nawet czterobramkowe prowadzenie. Niestety, opolanie popełnili w końcówce kilka niewymuszonych błędów i ostatecznie przegrali 26:27.

Szczypiorniści Corotop Gwardii Opole pozostali na 7. miejscu w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie zawodnicy Bartosza Jureckiego rozegrają na wyjeździe, w Płocku z tamtejszą Wisłą.