2024-02-05, 06:41 Autor: Grzegorz Frankowski

Jan Chłodnicki wystąpi w finale Drużynowych Mistrzostw Europy

Jan Chłodnicki pierwszy z lewej (fot. FB/PZT)
Jan Chłodnicki z kolegami z reprezentacji - [fot: PZT]
Jan Chłodnicki, wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski do lat 16 w tenisie, awansował do finałowego turnieju Drużynowych Mistrzostw Europy - Tenis Europe Winters Cups by Dunlop. Zawodnik z Opola powalczy o medale w tej kategorii wiekowej w połowie lutego we francuskim mieście Ronchin.
Polacy z Chłodnickim w składzie o awans do finałowego turnieju walczyli na zawodach w tureckiej Bursie. W decydującym meczu biało-czerwoni pokonali Szwecję 2:1. 16-latkowie zajęli ostatecznie drugie miejsce, ulegając w finałowym meczu Hiszpanom 1:2. Udział w finale tego turnieju gwarantował udział w zawodach we Francji.

W tym roku to już kolejny sukces młodego zawodnika z Opola. W połowie stycznia tenisista wywalczył brązowy medal halowych mistrzostw Polski kadetów w grze singlowej.

Jan Chłodnicki mieszka w Opolu, ale jego klubem macierzystym jest Górnik Bytom.