2024-02-01, 06:06 Autor: Grzegorz Frankowski

Siatkówka: Uni Opole w ćwierćfinale Pucharu Polski

Uni Opole ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarek. Podopieczne trenera Nicoli Vettoriego pokonały na wyjeździe Volley Wrocław 3:1 i awansowały do najlepszej ósemki tych rozgrywek. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana atakująca zespołu z Opola - Katarzyna Zaroślińska-Król.
Set otwarcia kończy się zwycięstwem opolanek 25:19. Kolejna odsłona dostarczyła najwięcej emocji. O wygranej musiała zadecydować gra na przewagi. Długą końcówkę lepiej wytrzymały zawodniczki Uni, które zwyciężyły ostatecznie 33:31.

Dwa następne sety wygrywa zespół gości, odpowiednio 25: 17 i 25:21, a całe spotkanie 3:1.

W ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski rywalem Uni Opole będzie Stal Mielec.