2023-10-10, 19:25 Autor: Grzegorz Frankowski

Porażka na inaugurację. Siatkarki UNI Opole bez punktów w Bielsku-Białej

UNI Opole [fot. UNI Opole]
Porażką zakończył się pierwszy mecz UNI Opole w nowym sezonie Tauron Ligi siatkówki kobiet. Zespół trenera Nicoli Vettoriego przegrał na wyjeździe z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 0:3 (17:25, 18:25 i 15:25).
Rywalki były wyraźnie lepsze. W każdej odsłonie bielszczanki dość szybko budowały kilkupunktową przewagę, którą później potrafiły utrzymać i spokojnie wygrywały poszczególne sety.

Pierwsza partia zakończyła się wygraną BKS-u 25:17. W drugiej odsłonie nasz zespół zdołał ugrać jeden punkt więcej.

W trzeciej partii opolanki próbowały walczyć, ale przeciwnik nadal był wyraźnie lepszy w każdym elemencie gry. BKS cały czas kontrolował sytuację, seriami zdobywał punkty, seta wygrał do 15, a całe spotkanie 3:0.

W sobotę (14.10) UNI Opole rozegra mecz przed własną publicznością. Rywalem będzie Grot Budowlani Łódź.