2023-07-15, 17:16 Autor: Adam Wołek

Odra Opole przegrała z Ruchem Chorzów. To kolejny sparing przed startem rozgrywek

Odra Opole [fot. Maciej Marciński]
Odra Opole zmierzyła się w przedsezonowym meczu z ekstraklasowym Ruchem Chorzów i przegrała 0:2.
Spotkanie przy Oleskiej 51 toczyło się w pełnym słońcu. Opolanie stracili gola w 6 minucie, kiedy to po faulu Wojciecha Kamińskiego na Danielu Szczepanie sędzia wskazał na punkt oddalony od "świątyni" Artura Halucha o 11 metrów. Karnego pewnie wykorzystał sam poszkodowany.

7 minut później znakomite dośrodkowanie Kacpra Michalskiego głową wykończył Tomasz Swędrowski. Opolanie również mieli swoje okazje do zmiany rezultatu. Świetny strzał głową Macieja Makuszewskiego zatrzymał się na słupku. Obramowanie bramki obił również Rafał Niziołek, który trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Michała Buchalika.

Odra Opole swoje pierwsze spotkanie w sezonie rozegra w Rzeszowie. 24 lipca podopieczni trenera Adama Noconia zmierzą się z tamtejszą Stalą.