Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2021-08-03, 06:30 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Polska sztafeta mieszana zdobyła złoto na IO w Tokio - więcej w RO 3 SPORT

Zdjęcie ilustracyjne [Obraz dan onaca z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [Obraz dan onaca z Pixabay]
Polska sztafeta mieszana 4x400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie. To pierwsze złoto podczas Tokio 2020!
Polacy biegli w finale w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Ich czas jest rekordem Starego Kontynentu, a także rekordem olimpijskim.

Dziś w playerze Radio Opole 3 SPORT (03.08), m.in:

- Audycja Cały Nasz Sport [07.08.2021 r.]

Polacy przez cały bieg plasowali się między drugą a trzecią pozycją. Na ostatnich 400 metrach Duszyńskiemu udało się jednak zapewnić naszej sztafecie złoto.
Więcej na temat sportowych emocji podczas IO w Tokio opowiada Grzegorz Frankowski w audycji Cały Nasz Sport.

- Retransmisja meczu: Odra Opole vs. Miedź Legnica [30.07.2021 r.]
Słabo zaprezentowali się w pierwszym spotkaniu nowych rozgrywek Fortuna 1. Ligi zawodnicy Odry Opole. Przy Oleskiej duża lepsza była Miedź Legnica, która zasłużenie zwyciężyła 4:1. Od początku goście dyktowali warunki na murawie i szybko dopięli swego. W 11. minucie Mateusza Kuchtę pokonał Krzysztof Drzazga. Odra nie była w stanie zareagować na stratę bramki, a pierwszą połowę zakończyła bez celnego strzału.

- O dźwiękoterapii opowiada Paweł Zając
Didgeridoo to tradycyjny instrument Aborygenów. Szacuje się, że w niezmienionej formie przetrwał 50 tys. lat. W jego brzmienie mogliśmy wsłuchać się za sprawą Pawła Zająca, który przyjechał do nas z Brzegu. Z Pawłem Zającem rozmawialiśmy o dźwiękoterapii. Nawiązaliśmy także do wierzeń rdzennych mieszkańców Australii. Czym dla Aborygenów jest "Czas Snu" i dlaczego nie dzieli oni rzeczywistości na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość? Posłuchajcie.

Słuchaj playera Radio Opole 3 SPORT
player.php?program=3

Zobacz także

2024-11-28, godz. 15:00, Kultura i rozrywka Krytycznie o Kartezjuszu dziś w ramach cyklu Pogadalnia w MŚO 'Myślę, więc nie jestem sam' - to tytuł najbliższego spotkania w ramach Pogadalni, czyli cyklu spotkań filozoficznych w Opolu. Mają one otwartą formułę zarówno dla tych, którzy chcą się włączyć do dyskusji, jak i tych, którzy… » więcej 2024-11-28, godz. 14:36, Wiadomości z regionu Pierwszy prezes klubu OKS Odra Opole i nestor opolskiego pożarnictwa będą mieli swoje ulice W stolicy regionu pojawią się dwie nowe ulice. Pierwsza z nich będzie nosiła nazwę pułkownika pożarnictwa Zdzisława Filingiera i będzie zlokalizowana w okolicach ulicy Budowlanych. Natomiast druga będzie znajdować się w rejonie… » więcej 2024-11-28, godz. 13:30, Gospodarka To już pewne. Opolanie zapłacą wyższy podatek od nieruchomości Od nowego roku mieszkańcy Opola zapłacą więcej za swoje nieruchomości. Podatek od zabudowań mieszkalnych, gospodarczych oraz gruntów wzrośnie od blisko 3 do 8 procent. Ta najwyższa podwyżka dotyczy przedsiębiorców, którzy mają… » więcej 2024-11-28, godz. 13:15, Kultura i rozrywka Ludzie mediów wspominali Tadeusza Horoszkiewicza Postać Tadeusza Horoszkiewicza, nestora opolskiego dziennikarstwa, została przypominana w ramach cyklu 'Twarze Opola'. W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu zabrali się jego przyjaciele, bliscy, współpracownicy i ludzie mediów… » więcej 2024-11-27, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Opolski oddział IPN upamiętnił Augustyna Kośnego. Jest tablica pamiątkowa i wystawa Był działaczem społecznym, politycznym, ale też lekarzem i uczestnikiem II Powstania Śląskiego. Mowa o Augustynie Kośnym, który od dziś (27.11) ma swoją tablicę na budynku Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu. Data jest szczególna… » więcej
24252627282930
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »