Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-11-15, 13:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

21. Opolska Jesień Literacka: Miriam Synger o książce pt. "Jestem Żydówką"

Miriam Synger podczas 21. Opolskiej Jesieni Literackiej [fot. Rafał Mielnik]
Miriam Synger podczas 21. Opolskiej Jesieni Literackiej [fot. Rafał Mielnik]
"Jestem Żydówką. Pamiętnik religijnej feministki, patriotki, wielodzietnej matki" - o tej książce w Opolu opowiedziała Miriam Synger. Spotkanie odbyło się w ramach 21. Opolskiej Jesieni Literackiej.
Autorka podzieliła się w książce zapiskami z codziennego życia, regularne zapisy powstawały przez rok.

- Od zawsze wiedziałam, że chcę pisać, ponieważ moja mama była pisarką, moja babcia była pisarką i moja prababcia była tłumaczką i prowadziła wydawnictwo - mówi Synger.
- Książka jest wynikiem działania na Instagramie, którego prowadzę od kilku lat. Nie jest to kalka z tego, o czym tam piszę. Jeśli ktoś z Państwa obserwuje moje konto na Instagramie, która także nazywa się "Jestem Żydówką", to w książce jest rozszerzenie tego, co tam robię. O wielu tematach trudno jest rozmawiać w sieci, trudno nawiązać taki dialog, czy głębiej wypowiedzieć się. Większe możliwości są w książce - dodaje autorka.

Dłuższa rozmowa z Miriam Synger pojawi się na antenie Radia Opole w audycji "Rewiry kultury".

Dziś (15.11, środa) kolejne spotkanie w ramach 21. Opolskiej Jesieni Literackiej. Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu będzie profesorka literatury Anna Nasiłowską. Opowie o książce pt. "Mrożek. Biografia". Początek o godz. 18:00.
Miriam Synger

Zobacz także

2023-11-16, godz. 16:00, Kultura i rozrywka 21. Opolska Jesień Literacka: Prof. Anna Nasiłowska o książce "Mrożek. Biografia" 'Mrożek. Biografia' to książka, o której opowiadała w Opolu prof. Anna Nasiłowska. Historyczka literatury, literaturoznawczyni, krytyczka, poetka i pisarka była gościem 21. Opolskiej Jesieni Literackiej. Nad biografią Sławomira Mrożka… » więcej 2023-11-16, godz. 14:10, Wiadomości z regionu "To święto jednoczy wszystkich". Przed nami VI Światowy Dzień Ubogich w Opolu Ponad 600 porcji bigosu, tyle samo kurczaka, chleb z trzema rodzajami smalcu i oczywiście mnóstwo słodkości. Tak wyglądać będą tegoroczne Światowe Dni Ubogich w Opolu, które odbędą się w niedziele (19.11). Tegoroczne hasło brzmi… » więcej 2023-11-16, godz. 12:30, Wiadomości z regionu Opolscy działacze opozycji w PRL uhonorowani Krzyżem Wolności i Solidarności Opolska delegatura IPN odznaczyła działaczy opozycji w czasach dyktatury w PRL, a także tych, którzy byli aresztowani i internowani. Krzyżem Wolności i Solidarności odznaczono 4 osoby, w tym jedną pośmiertnie. Uhonorowania przyznawane… » więcej 2023-11-16, godz. 09:30, Wiadomości z regionu Stoi przed stacją lokomotywa i... rdzewieje. Co z ciuchcią stojącą na nowym placu dworcowym w Opolu? [INTERWENCJA] Plac przed opolskim dworcem już prawie gotowy, a co z lokomotywą? - pytają słuchacze Radia Opole. Maszyna została przeniesiona na remontowaną część skweru w marcu i jak stanęła, tak stoi. Tymczasem rdza skutecznie uszczupla zieloną… » więcej 2023-11-16, godz. 09:00, Kultura i rozrywka Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: "Rodem z Kresów. Historie osobiste" Tym razem o swojej książce „Rubinowa broszka” opowie Andrzej Skibniewski. Publikacja przedstawia historię jego bliskich urodzonych i wychowanych na Kresach, a wysiedlonych z końcem wojny ze Lwowa. » więcej
271272273274275276277
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »