Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-07-05, 12:00 Autor: Jacek Rudnik/Bogusław Kalisz

"To jest polskość i patriotyzm". Przed nami VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki

Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki
Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki ''Opole 2022'' - [fot: Katarzyna Nowak]
- Około jednej trzeciej naszych rodaków żyje poza Polską, co stanowi 20 milionów osób - przypomniała w Porannej Rozmowie Radia Opole redaktor Halina Nabrdalik, przed inaugurowanym w czwartek (06.07) VI Polonijnym Festiwalem Polskiej Piosenki "Opole2023". Kultywowanie polskich tradycji odbywa się m.in. właśnie przez piosenkę - podkreśla.
- Piękne, polskie piosenki. Jest to niezwykle bogate dziedzictwo. Nasze festiwale organizujemy od 2017 roku, a więc jest to już szósta edycja - dodaje Halina Nabrdalik.

Przed nami cztery koncerty festiwalowe. Inauguracja festiwalu w czwartek (06.07) o godz. 19:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. Wstęp jest wolny.

- Wszyscy, którzy nie mają pomysłu na wieczór czwartkowy, niechaj przyjdą do szkoły muzycznej w Opolu. Śpiewać będą laureaci tych głównych nagród naszego festiwalu, przede wszystkim nagrody Grand Prix. Myślę, że to będzie ciekawe spotkanie. Ci, którzy chociaż raz byli, już nie odpuszczają. To są klimaty, to jest nastrój, bo to jest wzruszenie, bo to jest polskość, patriotyzm i nikt się tego nie wstydzi - zaznacza.

Piosenek w wykonaniu Polaków, mieszkających od kilku pokoleń poza granicami kraju, będzie można posłuchać także w piątek (07.07) w Korfantowie, w sobotę (08.07) w Filharmonii Opolskiej, a w niedzielę (09.07) o godz 17:00 rozpocznie się występ w Brzeskim Centrum Kultury.

Wystąpią m.in. przedstawiciele Polonii Amerykańskiej, nasi rodacy mieszkający w Brazylii, Niemczech, Holandii, Francji i wielu innych państwach na sześciu kontynentach.

Wejściówki na sobotni, finałowy koncert w Filharmonii Opolskiej są dostępne w sklepie internetowym Radia Opole.
Halina Nabrdalik
Halina Nabrdalik

Zobacz także

2024-11-09, godz. 18:00, Wiadomości z regionu "To bardzo smutna rocznica, ale trzeba o niej przypominać". Mija 86 lat od "nocy kryształowej" Opole pamięta o żydowskich mieszkańcach miasta i tragicznej 'nocy kryształowej', która miała miejsce 86 lat temu. W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku w nazistowskich Niemczech doszło do masowego pogromu ludności żydowskiej. Te tragiczne… » więcej 2024-11-09, godz. 11:00, Wiadomości z regionu Kolejny "elektryk" zaparkował w zajezdni MZK. Wkrótce wyjedzie na ulice Opola Pierwszy z dziewięciu nowych autobusów elektrycznych przyjechał do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - To efekt realizacji projektu 'Elektromobilne Opole - etap II' - informuje przewoźnik. » więcej 2024-11-08, godz. 19:00, Sport i turystyka Ostatni gwizdek na Oleskiej. Pożegnanie stadionu pełnego wspomnień Odra Opole rozegra jutro (9.11) ostatni mecz w historii na stadionie przy ul. Oleskiej. Miejsce, które pamięta największe sukcesy opolskiego klubu wkrótce przestanie istnieć, a zespół przeniesie się na nowy stadion znajdujący się… » więcej 2024-11-08, godz. 18:30, Gospodarka Park Naukowo-Technologiczny powiększy się o kolejny budynek. W eXperience staną nowoczesne serwery Przy ulicy Technologicznej w Opolu trwają przygotowania do budowy kolejnego pawilonu. Już za dwa lata opolskie firmy otrzymają dostęp do miejsca, w którym dane będą przetwarzane w oparciu o nowoczesne metody obliczeniowe, takie jak… » więcej 2024-11-08, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Akademie niepodległościowe w szkołach. "To ważne święto" Szkoła do hymnu - to nazwa akcji, podczas której Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza szkoły do śpiewania 'Mazurka Dąbrowskiego' w ramach święta niepodległości. » więcej
43444546474849
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »