Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-07-05, 12:00 Autor: Jacek Rudnik/Bogusław Kalisz

"To jest polskość i patriotyzm". Przed nami VI Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki

Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki
Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki ''Opole 2022'' - [fot: Katarzyna Nowak]
- Około jednej trzeciej naszych rodaków żyje poza Polską, co stanowi 20 milionów osób - przypomniała w Porannej Rozmowie Radia Opole redaktor Halina Nabrdalik, przed inaugurowanym w czwartek (06.07) VI Polonijnym Festiwalem Polskiej Piosenki "Opole2023". Kultywowanie polskich tradycji odbywa się m.in. właśnie przez piosenkę - podkreśla.
- Piękne, polskie piosenki. Jest to niezwykle bogate dziedzictwo. Nasze festiwale organizujemy od 2017 roku, a więc jest to już szósta edycja - dodaje Halina Nabrdalik.

Przed nami cztery koncerty festiwalowe. Inauguracja festiwalu w czwartek (06.07) o godz. 19:00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu. Wstęp jest wolny.

- Wszyscy, którzy nie mają pomysłu na wieczór czwartkowy, niechaj przyjdą do szkoły muzycznej w Opolu. Śpiewać będą laureaci tych głównych nagród naszego festiwalu, przede wszystkim nagrody Grand Prix. Myślę, że to będzie ciekawe spotkanie. Ci, którzy chociaż raz byli, już nie odpuszczają. To są klimaty, to jest nastrój, bo to jest wzruszenie, bo to jest polskość, patriotyzm i nikt się tego nie wstydzi - zaznacza.

Piosenek w wykonaniu Polaków, mieszkających od kilku pokoleń poza granicami kraju, będzie można posłuchać także w piątek (07.07) w Korfantowie, w sobotę (08.07) w Filharmonii Opolskiej, a w niedzielę (09.07) o godz 17:00 rozpocznie się występ w Brzeskim Centrum Kultury.

Wystąpią m.in. przedstawiciele Polonii Amerykańskiej, nasi rodacy mieszkający w Brazylii, Niemczech, Holandii, Francji i wielu innych państwach na sześciu kontynentach.

Wejściówki na sobotni, finałowy koncert w Filharmonii Opolskiej są dostępne w sklepie internetowym Radia Opole.
Halina Nabrdalik
Halina Nabrdalik

Zobacz także

2024-11-28, godz. 15:00, Kultura i rozrywka Krytycznie o Kartezjuszu dziś w ramach cyklu Pogadalnia w MŚO 'Myślę, więc nie jestem sam' - to tytuł najbliższego spotkania w ramach Pogadalni, czyli cyklu spotkań filozoficznych w Opolu. Mają one otwartą formułę zarówno dla tych, którzy chcą się włączyć do dyskusji, jak i tych, którzy… » więcej 2024-11-28, godz. 14:36, Wiadomości z regionu Pierwszy prezes klubu OKS Odra Opole i nestor opolskiego pożarnictwa będą mieli swoje ulice W stolicy regionu pojawią się dwie nowe ulice. Pierwsza z nich będzie nosiła nazwę pułkownika pożarnictwa Zdzisława Filingiera i będzie zlokalizowana w okolicach ulicy Budowlanych. Natomiast druga będzie znajdować się w rejonie… » więcej 2024-11-28, godz. 13:30, Gospodarka To już pewne. Opolanie zapłacą wyższy podatek od nieruchomości Od nowego roku mieszkańcy Opola zapłacą więcej za swoje nieruchomości. Podatek od zabudowań mieszkalnych, gospodarczych oraz gruntów wzrośnie od blisko 3 do 8 procent. Ta najwyższa podwyżka dotyczy przedsiębiorców, którzy mają… » więcej 2024-11-28, godz. 13:15, Kultura i rozrywka Ludzie mediów wspominali Tadeusza Horoszkiewicza Postać Tadeusza Horoszkiewicza, nestora opolskiego dziennikarstwa, została przypominana w ramach cyklu 'Twarze Opola'. W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu zabrali się jego przyjaciele, bliscy, współpracownicy i ludzie mediów… » więcej 2024-11-27, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Opolski oddział IPN upamiętnił Augustyna Kośnego. Jest tablica pamiątkowa i wystawa Był działaczem społecznym, politycznym, ale też lekarzem i uczestnikiem II Powstania Śląskiego. Mowa o Augustynie Kośnym, który od dziś (27.11) ma swoją tablicę na budynku Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu. Data jest szczególna… » więcej
22232425262728
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »