Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-06-11, 00:21 Autor: Mariusz Majeran

Muzyczne wspomnienia tych, których już nie ma. "Czas ołowiu" 60. KFPP obfitował w emocje [ZDJĘCIA]

Sławek Uniatowski - 60. KFPP, koncert "Czas ołowiu" [fot. Jarosław Madzia]
Sławek Uniatowski - 60. KFPP, koncert "Czas ołowiu" [fot. Jarosław Madzia]
Drugi wieczór jubileuszowego 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zakończył koncert "Czas ołowiu". Widowisko wspomnieniowe "wielkich nieobecnych". Znani wykonawcy wykonali piosenki między innymi Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego czy Łucji Prus.
- Dla mnie to ważny festiwal i bardzo ważny koncert - powiedział Piotr Cugowski, który zaśpiewał "Sen o Warszawie".

- Dzisiaj policzyłem, 21 lat temu występowałem w koncercie Debiutów. Mnóstwo wspomnień w różnych konfiguracjach. Z zespołem i solo. Wspominam dziś Czesława Niemena i to jest wyzwanie.

- Wybrałam do tego koncertu specjalny utwór - dodaje Justyna Steczkowska.

- Pomyślałam, że na 60-lecie festiwalu, żeby nie powtarzać tego, co było w zeszłym roku, to złożę jednak hołd tym wszystkim artystom, których nie ma już wśród nas. I ta "Moja krew" Grzegorza Ciechowskiego jest wciąż aktualna, choć on o czymś innym opowiadał w swoich czasach, a o czymś innym opowiada ta piosenka teraz.

- Piosenki Andrzeja Zauchy śpiewam od jakiegoś już czasu. Dziś był "Jak na lotni" - podkreśla Kuba Badach.

- Faktycznie ten utwór w tej wersji stał się już trochę moim utworem. I ten program dla Andrzeja Zauchy tak się zrósł z moją tkanką muzyczną. Właściwie ja tam mówię swoim językiem.

Ten koncert wzruszył i publiczność i wykonawców. W niedzielę w amfiteatrze wielki finał - dwa koncerty: "Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności" i "Ale to już było. Jest. I będzie! 60. KFPP, Opole 2023".

Radio Opole transmituje wszystkie koncerty 60. KFPP.
Piotr Cugowski
Justyna Steczkowska
Kuba Badach

Zobacz także

2024-11-28, godz. 15:00, Kultura i rozrywka Krytycznie o Kartezjuszu dziś w ramach cyklu Pogadalnia w MŚO 'Myślę, więc nie jestem sam' - to tytuł najbliższego spotkania w ramach Pogadalni, czyli cyklu spotkań filozoficznych w Opolu. Mają one otwartą formułę zarówno dla tych, którzy chcą się włączyć do dyskusji, jak i tych, którzy… » więcej 2024-11-28, godz. 14:36, Wiadomości z regionu Pierwszy prezes klubu OKS Odra Opole i nestor opolskiego pożarnictwa będą mieli swoje ulice W stolicy regionu pojawią się dwie nowe ulice. Pierwsza z nich będzie nosiła nazwę pułkownika pożarnictwa Zdzisława Filingiera i będzie zlokalizowana w okolicach ulicy Budowlanych. Natomiast druga będzie znajdować się w rejonie… » więcej 2024-11-28, godz. 13:30, Gospodarka To już pewne. Opolanie zapłacą wyższy podatek od nieruchomości Od nowego roku mieszkańcy Opola zapłacą więcej za swoje nieruchomości. Podatek od zabudowań mieszkalnych, gospodarczych oraz gruntów wzrośnie od blisko 3 do 8 procent. Ta najwyższa podwyżka dotyczy przedsiębiorców, którzy mają… » więcej 2024-11-28, godz. 13:15, Kultura i rozrywka Ludzie mediów wspominali Tadeusza Horoszkiewicza Postać Tadeusza Horoszkiewicza, nestora opolskiego dziennikarstwa, została przypominana w ramach cyklu 'Twarze Opola'. W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu zabrali się jego przyjaciele, bliscy, współpracownicy i ludzie mediów… » więcej 2024-11-27, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Opolski oddział IPN upamiętnił Augustyna Kośnego. Jest tablica pamiątkowa i wystawa Był działaczem społecznym, politycznym, ale też lekarzem i uczestnikiem II Powstania Śląskiego. Mowa o Augustynie Kośnym, który od dziś (27.11) ma swoją tablicę na budynku Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu. Data jest szczególna… » więcej
24252627282930
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »