Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-06-09, 14:47 Autor: Monika Matuszkiewicz

60-letnia historia KFPP ujęta na jednej płycie. "Największe Przeboje Opolskich Festiwali" już w sprzedaży

Już jest płyta wydana przez Radio Opole i Miasto Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Już jest płyta wydana przez Radio Opole i Miasto Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Już jest płyta wydana przez Radio Opole i Miasto Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Już jest płyta wydana przez Radio Opole i Miasto Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Już jest płyta wydana przez Radio Opole i Miasto Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Już jest płyta wydana przez Radio Opole i Miasto Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Już jest płyta wydana przez Radio Opole i Miasto Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
Już jest płyta wydana przez Radio Opole i Miasto Opole [fot.M.Matuszkiewicz]
"Największe Przeboje Opolskich Festiwali" - na jednym krążku. Radio Opole wspólnie z opolskim ratuszem oraz przy wsparciu merytorycznym Muzeum Polskiej Piosenki wydało płytę z okazji 60-lecia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Słuchacze i miłośnicy opolskich festiwali znajdą na niej utwory gwiazd, które w ciągu 6 dekad pojawiły się na deskach Amfiteatru Tysiąclecia.
Na płycie jest 19 piosenek, a wśród nich między innymi "Jedziemy autostopem", "Niech żyje bal", czy "Powrócisz tu". Okładką płyty "Największe Przeboje Opolskich Festiwali" jest plakat, który firmuje tegoroczny, jubileuszowy KFPP.

- Słucham tej płyty od kilku dni i uważam, że to jest płyta dla każdego. Każdy ma tu coś dla siebie. Jest Irena Santor, czy Maryla Rodowicz, czyli ci artyści, których znamy z opolskich festiwali - mówi Piotr Wojtowicz, prezes Radia Opole.

- Bardzo dobre wydanie. Jest to dobra pamiątka, ale także płyta, która na pewno sprawdzi się w każdym samochodzie. Cieszę się, że udało nam się podjąć tę współpracę z miastem. Ta płyta miała wyjść we wrześniu, ale udało się, dzięki moim pracownikom, muzeum i miastu wydać tę płytę teraz, przy tym festiwalu. Gorąco namawiam do słuchania tego, co jest najlepsze, czyli do piosenek z opolskiego festiwalu. Jeszcze uzupełnię, że w tych tutaj tekstach jest nie tylko piosenka, ale są też emocje, jakie wówczas panowały na festiwalu i to jest chyba największa zaleta tej płyty.

- To jest płyta dla koneserów i nie tylko - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Dlatego, że to nie są studyjne albumy. To są autentyczne nagrania z opolskich festiwali, więc są to piosenki, które na scenie amfiteatru wykonano w takim brzmieniu, w jakim je wtedy zarejestrowano. Jest to, myślę, dodatkowym urokiem dla wszystkich, którzy chcą posłuchać takiego wykonania live, właśnie często sprzed 30 lat, a nawet 60 lat. Myślę, że to jest dodatkową atrakcją tej płyty.

Płytę można kupić w sklepie internetowym Radia Opole - przejdź do sklepu i dowiedz się więcej.

Fani Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, oprócz płyty, mogą także zaopatrzyć się w książkę zatytułowaną "60 lat Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki", która została wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

- Stworzyliśmy publikację, która pokazuje zarówno archiwalne zdjęcia, wspaniałe historie, które są związane z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki, a to za sprawą tego, że macie państwo tutaj za każdym razem wprowadzenie do danej dekady w postaci tekstu. To moim zdaniem pokazuje, jak też Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki zmieniał się na przestrzeni lat - podkreśla Mateusz Torzecki z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Ponadto z okazji festiwalowego jubileuszu Poczta Polska wydała specjalne, okolicznościowe znaczki, a stowarzyszenie OPAK w Opolu - 6 pocztówek, które grają. Na ich odwrocie jest kod QR, za pomocą którego można posłuchać największych przebojów festiwalu.

Dodajmy, że wszystkie te rzeczy, począwszy od płyty, a kończąc na pocztówkach, można zakupić w specjalnym namiocie na opolskim rynku oraz w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Będzie także szansa ich wygrania w specjalnych konkursach, które już wystartowały na rynku w Opolu.
Piotr Wojtowicz
Arkadiusz Wiśniewski
Mateusz Torzecki

Zobacz także

2023-07-10, godz. 14:26, Wiadomości z regionu 26 lat temu wielka woda wdarła się do Opola. "Dziś nie ma zagrożenia ze strony Odry" - Dobrze wykorzystaliśmy czas i pieniądze po powodzi. Opolszczyzna jest o wiele bardziej bezpieczna niż w 1997 roku - mówi wojewoda Sławomir Kłosowski. Mija 26 lat od Powodzi Tysiąclecia. W kolejną rocznicę tego tragicznego w skutkach… » więcej 2023-07-10, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Przebudują pięć skrzyżowań i ulic. MZD w Opolu po przetargu Trzy firmy zajmą się przebudową pięciu ulic i skrzyżowań w Opolu. Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął właśnie jeden, duży przetarg. Best Opebel z Opola wykona przebudowę skrzyżowań: Nysy Łużyckiej z Luboszycką oraz Prószk… » więcej 2023-07-10, godz. 10:00, Wiadomości z regionu Tylko dwa przypadki grypy ptaków u kotów. Właściciele zwierząt objęci nadzorem - Mamy wirus grypy ptaków, który występuje u kotów, a na ustalenie źródła zakażenia trzeba poczekać - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agnieszka Kobierska, zastępca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Opolu. » więcej 2023-07-10, godz. 07:00, Wiadomości z regionu Potrzeby większe niż możliwości. Opole podzieliło dotacje na ratowanie "prywatnych" zabytków Wpłynęło 15 wniosków, dotacji starczyło dla siedmiu. Opole podzieliło pieniądze na dofinansowanie remontów obiektów wpisanych do rejestru zabytków, których miasto nie jest właścicielem. » więcej 2023-07-10, godz. 06:00, Wiadomości z regionu Szefowa MZD w Opolu uprawia "terroryzm ekologiczny"? Skarga trafiła do ratusza O uprawianie 'terroryzmu ekologicznego' oskarża dyrektorkę Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu jedna z mieszkanek miasta. Chodzi o decyzję dotyczącą jednego z klonów pospolitych, rosnących przy ul. Krystiana Minkusa. » więcej
497498499500501502503
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »