Informacje z Opola

2024-10-18, 20:03 Autor: Jakub Biel

Odra remisuje w Łęcznej. Niewykorzystana szansa na komplet punktów

Odra Opole fot. OKS Odra Opole
Piłkarze Odry Opole po przerwie reprezentacyjnej powrócili do rozgrywek Betclic 1. Ligi. W wyjazdowym spotkaniu zremisowali z Górnikiem Łęczna. Zawodnicy Jarosława Skrobacza do Opola wracają z jednym punktem po remisie 2:2. Apetyty były większe, bo Odra prowadziła już w tym spotkaniu 2:0. Bramki dla opolskiego zespołu zdobyli Dawid Czapliński i Szymon Szkliński.
Wynik spotkania przepięknym strzałem sprzed pola karnego otworzył Dawid Czapliński w 25. minucie spotkania. Odra przed przerwą podwyższyła na 2:0, a na listę strzelców z premierowym golem w barwach Odry Opole wpisał się Szymon Szkliński.

Górnik odpowiedział w drugiej połowie. Bramkę kontaktową w 66. minucie meczu zdobył Damian Warchoł. W 82. minucie do wyrównania doprowadził Przemysław Banaszak, pewnie wykorzystując rzut karny.

Odra dzięki remisowi tymczasowo opuściła strefę spadkową i awansowała na 14. pozycję. Kolejne spotkanie "niebiesko-czerwoni" rozegrają 26 października. U siebie podejmą legnicką Miedź.