Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-09-09, 14:14 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

Są w sporze zbiorowym, teraz możliwy jest strajk. Pocztowcy walczą o podwyżkę

Strajk w Poczcie Polskiej [fot. Jędrzej Łuczak]
Strajk w Poczcie Polskiej [fot. Jędrzej Łuczak]
Pracownicy Poczty Polskiej w referendum strajkowym zdecydują, czy będzie strajk zbiorowy [fot. Monika Matuszkiewicz]
Pracownicy Poczty Polskiej w referendum strajkowym zdecydują, czy będzie strajk zbiorowy [fot. Monika Matuszkiewicz]
Strajk w Poczcie Polskiej [fot. Jędrzej Łuczak]
Strajk w Poczcie Polskiej [fot. Jędrzej Łuczak]
Po strajku ostrzegawczym, czas na referendum. Pracownicy Poczty Polskiej do 30 września mają zdecydować czy są za, czy przeciw rozpoczęciu akcji strajkowej. Załoga jest aktualnie w sporze zbiorowym z pracodawcą. Żądanie jest jedno - podwyżka wynagrodzeń o tysiąc złotych brutto.
- To tysiąc złotych jest dla nas kluczowe, obecnie zarobki są tragiczne. Ponad 80 procent pracowników zarabia 4023 złote, a do najniższej krajowej dopełniane jest to dodatkiem, premią - mówi Agnieszka Sanecka-Wąchała, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej, oddział Opole.

- W obecnych czasach ten pieniądz jest niewystarczający do normalnej egzystencji, ja nie mówię o tym, żeby żyć ponad stan, ale normalnie. Pracownicy chcą wziąć udział w referendum, przynajmniej ci, z którymi ja mam kontakt. Czy będą chcieli wziąć udział w strajku? Tego pewna nie jestem, bo tego nikt nie może być pewny. Jednak pytają o to referendum, kiedy ktoś już będzie i dzwonią do mnie, kiedy będą mogli zagłosować.

Jak dodaje przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej w Opolu na razie nie wiadomo, jaką formę może przybrać strajk, ale nie wyklucza się zamknięcia stanowisk obsługi klienta. Możliwy termin rozpoczęcia strajku to połowa października.
Agnieszka Sanecka-Wąchała

Zobacz także

2024-11-27, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Opolski oddział IPN upamiętnił Augustyna Kośnego. Jest tablica pamiątkowa i wystawa Był działaczem społecznym, politycznym, ale też lekarzem i uczestnikiem II Powstania Śląskiego. Mowa o Augustynie Kośnym, który od dziś (27.11) ma swoją tablicę na budynku Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu. Data jest szczególna… » więcej 2024-11-27, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Dwoma pasami do Nysy. Przebudowa DK 46 między obwodnicą i Pakosławicami na ostatniej prostej Jeszcze tylko prace kosmetyczne, uruchomienie sygnalizacji świetlnej i otwarcie traktu. » więcej 2024-11-27, godz. 14:52, Wiadomości z regionu "Wszystko siedzi w głowie". Regionalny Dzień Seniora zgromadził tłumy mieszkańców Ponad 700 seniorów z całej Opolszczyzny zawitało dziś (27.11) do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. To za sprawą organizowanego po raz 7. Regionalnego Dnia Seniora, któremu przewodniczy hasło - 'Młodość przychodzi z wiekiem'… » więcej 2024-11-27, godz. 13:40, Wiadomości z regionu Opole: zabytkowy cmentarz zostanie odnowiony. Prace przy ul. Wrocławskiej ruszą niebawem Cmentarz przy ulicy Wrocławskiej w Opolu przejdzie rewitalizację. Pierwszy krok w tej sprawie już poczyniono. W opolskim ratuszu podpisano dziś (27.11) umowę z wykonawcą i za 18 miesięcy opolska nekropolia ma zyskać nowy blask. Oprócz… » więcej 2024-11-26, godz. 18:45, Kultura i rozrywka W cyklu "Twarze Opole" przypomną Tadeusza Horoszkiewicza 'Tadeusz Horoszkiewicz - nestor opolskiego dziennikarstwa' - takie spotkanie zaplanowano w środę (27.11) w ramach cyklu 'Twarze Opole'. Poprowadzą je prof. Bogusław Nierenberg, prof. Janina Hajduk-Nijakowska oraz Ryszard Łabus. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »