Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-08-02, 16:42 Autor: Natalia Wolak

Zróżnicowanie cen za parkowanie w Opolu - pod dachem taniej niż w ścisłym centrum

Parking [fot. Adam Dubiński]
Parking [fot. Adam Dubiński]
Strefa Płatnego Parkowania [fot. archiwum MZD w Opolu]
Strefa Płatnego Parkowania [fot. archiwum MZD w Opolu]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Jarosław Madzia]
Centrum Przesiadkowe Opole Główne [fot. Jarosław Madzia]
Za zostawienie samochodu w centrum Opola zapłacimy aż 400 złotych za miesiąc, na obrzeżach 300 zł, a w Centrum Przesiadkowym Opole jedynie 190 złotych. Od czego zależą te ceny i czym się różnią te obszary?
Strefa Płatnego Parkowana ustanowiona jest w mieście po to, aby większość samochodów nie wjeżdżała do centrum, przez co w strefie "A" są trochę wyższe ceny niż w strefie "B" - tłumaczy Katarzyna Oborska-Marciniak Wiceprezes Zarządu Zakładu Komunalnego w Opolu.

Strefa "A" w Strefie Płatnego Parkowania to ścisłe centrum, natomiast strefa "B" otacza środek miasta. Łącznie jest to około 90 ulic.

- Radni miasta Opola ustalają ceny w Strefie Płatnego Parkowania, zarówno w strefie "A", jak i w strefie "B". Centrum przesiadkowe zarządzane jest przez Zakład Komunalny. My administrujemy centrum przesiadkowym, ponosimy jego koszty, jak i do nas spływają przychody. Kwota abonamentu, w tej chwili zaproponowana przez nas, jest akceptowalna dla kierowców. Tutaj miejsca parkingowe pełnią taką funkcję, że powinny zapraszać, aby zostawić samochód w tym jednym, przeznaczonym miejscu.

Za wykupiony abonament "A" w Strefie Płatnego Parkowania w Opolu możemy zostawiać samochody również w całym rejonie "B", ale nie działa to w drugą stronę. Posiadając bilet w Centrum Przesiadkowym możemy zaparkować tylko tam, co też wiąże się z niższymi cenami.
Katarzyna Oborska-Marciniak

Zobacz także

2024-09-05, godz. 14:10, Wiadomości z regionu W Opolu trwa forum prawnicze. W programie m. in. warsztaty na temat przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy Przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy, międzynarodowe prawo rodzinne i komunikacja w zawodzie - to główne elementy XIV Prawniczego Forum Polsko-Niemieckiego, które rozpoczęło się dziś (05.09) w Opolu. » więcej 2024-09-04, godz. 20:30, Sport i turystyka Po raz pierwszy przed własną publicznością. Gwardia Opole zagra z Azotami Puławy Po zwycięstwie na inaugurację sezonu 2024/25 ze Śląskiem Wrocław, Gwardia Opole przywita się ze swoimi kibicami. W pierwszym domowym spotkaniu tegorocznych rozgrywek do Opola przyjadą Azoty Puławy. Pojedynki tych dwóch zespołów… » więcej 2024-09-04, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Szykuje się wielkie integracyjne święto. Przed nami XXIII Opolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami To wydarzenie od lat ma jeden, główny cel - integrację i wsparcie osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. 12 i 13 września w Opolu, na placu Wolności, odbędą się XXIII Opolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami, podczas… » więcej 2024-09-04, godz. 10:31, Wiadomości z regionu Wypoczynek na własne ryzyko. Opolskie kąpieliska już bez ratowników Sezon na opolskich kąpieliskach dobiegł końca. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu informuje, że był rekordowy. Letni basen odwiedziło blisko 50 tysięcy osób, a najpopularniejsze opolskie kąpieliska Bolko i Malina przeżywały… » więcej 2024-09-03, godz. 21:30, Kultura i rozrywka Jest ulica Łangowskiego w Opolu i szkoła jego imienia. Kim był Jan Łangowski? Stowarzyszenie Rodło Opole zorganizowało spotkanie z profesorem Antonim Maziarzem, historykiem z Uniwersytetu Opolskiego, by przypomniał i przybliżył opolanom postać Jana Łangowskiego. » więcej
49505152535455
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »