Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-06-22, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Profesjonalny sprzęt daktyloskopijny dla studentów Uniwersytetu WSB Merito Opole

Nowy stolik daktyloskopijny dla Uniwersytetu WSB Merito Opole [fot. Witold Wośtak]
Nowy stolik daktyloskopijny dla Uniwersytetu WSB Merito Opole [fot. Witold Wośtak]
Nowy stolik daktyloskopijny dla Uniwersytetu WSB Merito Opole [fot. Witold Wośtak]
Nowy stolik daktyloskopijny dla Uniwersytetu WSB Merito Opole [fot. Witold Wośtak]
Profesjonalny stolik daktyloskopijny mają do dyspozycji studenci administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego Uniwersytetu WSB Merito Opole.
Sprzęt o wartości 4 tysięcy złotych przekazała jedna z firm współpracujących z uczelnią, czyli Beta Security System. Przyszli stróże prawa będą doskonalić umiejętności podczas zajęć "Ślady kryminalistyczne".

- Brakowało nam tego sprzętu, a jego obsługa nie jest skomplikowana - mówi Tomasz Zięba, wykładowca prowadzący wspomniane zajęcia.

- Do tej pory improwizowaliśmy bądź przekazywałem metody stosowane w przypadku zwłok, które jak najbardziej można stosować również na osobach żywych. Teraz będziemy natomiast praktykować, czyli studenci nauczą się, jak pobierać wzory, jak to robić prawidłowo. Stolik jest o tyle istotny, że daktyloskopia to królowa nauk kryminalistycznych, bo od niej wszystko zaczęło się. Mówimy więc o kroku milowym dla naszej kryminalistyki.

Dr Anna Wawrzczak-Gazda, menedżer kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne, zaznacza, że sprzęt typu wariograf, fantomy czy strzelnica multimedialna jest wykorzystywany na co dzień.

- Myślę, że z tego wynika również atrakcyjność naszych zajęć. Po pierwsze prowadzą je praktycy, a po drugie wykorzystują właśnie tego typu pomoce. Na przykład stolik daktyloskopijny jest wykorzystywany przez policję, fantomy przez ratowników, a na strzelnicy można nauczyć się technicznego sposobu posługiwania się bronią.

Administrację i bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie WSB Merito Opole studiuje łącznie ponad 300 osób.
Tomasz Zięba
Anna Wawrzczak-Gazda

Zobacz także

2024-06-01, godz. 16:24, Wiadomości z regionu 61. KFPP. Rockowy pazur i niezapomniane ballady. Próby do SuperJedynek [ZDJĘCIA] To będzie wieczór pełen muzycznych wspomnień dzisiejszych 40 - 50 latków. Tak najkrócej, obserwując próby generalne, które trwają w amfiteatrze, opisać można pierwszy koncert 2. dnia festiwalu w Opolu. Na scenie amfiteatru zagoszczą… » więcej 2024-06-01, godz. 15:40, Wiadomości z regionu VI Marsz Równości przeszedł ulicami Opola. Nie obyło się bez kontrmanifestacji „Moja Era” - pod takim hasłem odbył się w Opolu VI Marsz Równości, który przeszedł ulicami miasta. Wśród postulatów uczestników marszu znalazły się m.in. wprowadzenie małżeństw i związków partnerskich dla par homoseksualnych… » więcej 2024-06-01, godz. 02:02, Wiadomości z regionu 61. KFPP. Debiuty z Niemenem zwycięskie dla Norberta Wronki [GALERIA ZDJĘĆ] Norbert Wronka został laureatem nagrody im. Anny Jantar dla Debiutantów 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na scenie opolskiego amfiteatru wyśpiewał 'Nie wiem, czy to warto' z ostatniego albumu nagranego przez Czesława… » więcej 2024-05-31, godz. 22:55, Wiadomości z regionu 61. KFPP. Karolinka jedzie do grodu Kraka. Nagroda "Premier" dla duetu Zabłocki i Mozil [GALERIA ZDJĘĆ] Opolska Karolinka Premier, czyli Nagroda im. Karola Musioła 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej powędrowała do duetu Zabłocki Osobiście & Czesław Mozil, za piosenkę 'Ławeczka'. » więcej 2024-05-31, godz. 17:46, Wiadomości z regionu Festiwal w Opolu na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa. Rusza zbiórka podpisów Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego? Wszystko jest możliwe. Jednak potrzebna jest do tego opolska widownia, a dokładnie jej podpisy pod inicjatywą. W czasie festiwalu wśród… » więcej
177178179180181182183
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »