Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-05-29, 12:53 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

61. KFPP. Legendy polskiego rocka powróciły do Opola [ZDJĘCIA]

61. KFPP, Proletaryat, Próba do koncertu "Superjedynki" [fot. Jędrzej Łuczak]
61. KFPP, Proletaryat, Próba do koncertu "Superjedynki" [fot. Jędrzej Łuczak]
Od rana w opolskim amfiteatrze słychać rockowe brzmienia. To za sprawą zespołów, które dziś (29.05) mają próby dźwiękowo-kamerowe, a w sobotę (01.06) wystąpią przed publicznością. W koncercie "Superjedynek" zobaczymy 12 wykonawców. Wśród nich takie zespoły jak między innymi "Kobranocka", "Oddział Zamknięty", czy Big Cyc. Pojawi się też Kasia Kowalska i Krzysztof Zalewski.
- Wracamy do Opola po 10 latach i cieszymy się, że możemy tu ponownie po tej przerwie być tutaj. Zagramy między innymi "Kocham cię jak Irlandię" - mówi Andrzej "Kobra" Kraiński, lider zespołu "Kobranocka".

- Oczywiście czasami chcielibyśmy trochę wyjść poza formułę Irlandii i "I nikomu nie wolno", zagrać trochę więcej, najlepiej cały koncert, ale to są festiwalowe warunki. Po próbie jest bardzo fajnie. Nic się tutaj nie zmieniło, jest bardzo fajnie. Wszystko jest tak jak powinno być.

Są też artyści, którzy po raz pierwszy wystąpią podczas festiwalu, a na scenie prezentują się już od 37 lat. Mowa o "Proletaryacie", który zaznaczył, że zaskoczy swoich fanów.

- Czujemy się jako debiutanci tak trochę po szczeniacku, bo pomimo tego 37-letniego dorobku artystycznego i 14 płyt, które wydaliśmy, jesteśmy tu po raz pierwsi. Jest to dla nas na pewno jakaś nobilitacja. To jest zwieńczenie naszej 37-letniej kariery. Czujemy się w jakiś sposób wyróżnieni, że zostaliśmy zaproszeni do świątyni polskiej piosenki - mówi Tomasz Olejnik, wokalista, lider zespołu.

Przypomnijmy, że koncert "Superjedynki" rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00.
Andrzej "Kobra" Kraiński
Tomasz Olejnik

Zobacz także

2024-11-09, godz. 18:00, Wiadomości z regionu "To bardzo smutna rocznica, ale trzeba o niej przypominać". Mija 86 lat od "nocy kryształowej" Opole pamięta o żydowskich mieszkańcach miasta i tragicznej 'nocy kryształowej', która miała miejsce 86 lat temu. W nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku w nazistowskich Niemczech doszło do masowego pogromu ludności żydowskiej. Te tragiczne… » więcej 2024-11-09, godz. 11:00, Wiadomości z regionu Kolejny "elektryk" zaparkował w zajezdni MZK. Wkrótce wyjedzie na ulice Opola Pierwszy z dziewięciu nowych autobusów elektrycznych przyjechał do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - To efekt realizacji projektu 'Elektromobilne Opole - etap II' - informuje przewoźnik. » więcej 2024-11-08, godz. 19:00, Sport i turystyka Ostatni gwizdek na Oleskiej. Pożegnanie stadionu pełnego wspomnień Odra Opole rozegra jutro (9.11) ostatni mecz w historii na stadionie przy ul. Oleskiej. Miejsce, które pamięta największe sukcesy opolskiego klubu wkrótce przestanie istnieć, a zespół przeniesie się na nowy stadion znajdujący się… » więcej 2024-11-08, godz. 18:30, Gospodarka Park Naukowo-Technologiczny powiększy się o kolejny budynek. W eXperience staną nowoczesne serwery Przy ulicy Technologicznej w Opolu trwają przygotowania do budowy kolejnego pawilonu. Już za dwa lata opolskie firmy otrzymają dostęp do miejsca, w którym dane będą przetwarzane w oparciu o nowoczesne metody obliczeniowe, takie jak… » więcej 2024-11-08, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Akademie niepodległościowe w szkołach. "To ważne święto" Szkoła do hymnu - to nazwa akcji, podczas której Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza szkoły do śpiewania 'Mazurka Dąbrowskiego' w ramach święta niepodległości. » więcej
20212223242526
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »