2024-04-26, 14:30 Autor: Krzysztof Rapp

Żołnierze WOT z Opola wśród najlepszych kierowców w kraju

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w skład której wchodzą mundurowi z Opola, zajęli drużynowo trzecie miejsce w klasyfikacji Wojskowy Kierowca Roku 2024 Wojsk Obrony Terytorialnej. Ponadto w kategorii TSW "Zwrotność" pierwsze miejsce zajął żołnierz ze 172. Batalionu Lekkiej Piechoty z Opola.
Dwudniowe zawody rozegrano w Zegrzu. Startowali w nich żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z całej Polski, którzy wcześniej wygrali konkursy w swoich brygadach.

Konkurs składał się z dwóch części. Teoretyczna polegała na sprawdzianu znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz wiedzy z zakresu budowy i eksploatacji pojazdów mechanicznych. Drugą część stanowiły zadania praktyczne z prowadzenia pojazdu oraz umiejętności związanych z pierwszą pomocą.

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w skład której wchodzą mundurowi z Opola, zajęli drużynowo trzecie miejsce w klasyfikacji Wojskowy Kierowca Roku 2024 Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ponadto w kategorii TSW "Zwrotność" pierwsze miejsce zajął żołnierz ze 172. Batalionu Lekkiej Piechoty z Opola.

Dodatkowo przedstawiciele 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali „Drużyną Roku WOT”.

Zwycięzcy będą reprezentować Wojska Obrony Terytorialnej podczas ogólnopolskiego finału konkursu realizowanego na szczeblu wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP.