Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-03-13, 18:00 Autor: Adam Wołek

Konfiskata auta za prowadzenie po alkoholu. "Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie, może będzie ich mniej"

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Maja Laksy]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Maja Laksy]
Pijany kierowca, który ma w organizmie powyżej 1,5 promila straci samochód. Takie przepisy wchodzą w życie dzisiaj (14.03).
Konfiskata obejmie również pojazdy prowadzone przez kierowców mających powyżej promila, którzy spowodują wypadek lub jadą pod wpływem w warunkach recydywy.

Opolanie uważają, że to dobry pomysł: - Nawet bardzo dobry, pijani na drogach to ogromne zagrożenie, może będzie ich mniej - mówi mieszkanka stolicy regionu. - Tak powinno być, będzie mniej wypadków - dodał jeden z kierowców. - Jak pijany zabije siebie to pół biedy, ale co będzie jak zginą postronni? - chwali wchodzące przepisy mieszkanka Opola.

- Trzeba eliminować pijanych z ruchu - uważa rzecznik prasowy Instytutu Transportu Samochodowego Mikołaj Krupiński. - Celem jest zniechęcenie potencjalnych pijanych do wsiadania za kółko. Statystyki są przerażające, bo rocznie na polskich drogach zatrzymuje się ich ponad 100 tysięcy.

- Mimo naszych działań kierujący pod wpływem są plagą opolskich dróg - dodaje podinsp. Tomasz Kukułka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - W 2023 roku przeprowadziliśmy ponad 300 tysięcy kontroli kierowców. Ponad 2 tysiące wsiadło za kółko mając w organizmie alkohol. Również i ten rok jest niepokojący, bowiem w styczniu i lutym takich było 350, co daje 6 potencjalnych zabójców za kółkiem na dobę

Konfiskata samochodu to może być dotkliwa kara. Bo przepadek dotyczy pojazdów za kilkanaście, jak i kilkaset tysięcy złotych. Więcej na ten temat w czwartkowym programie "Reporterski Obraz Dnia".
Kierowcy
Mikołaj Krupiński
Tomasz Kukułka

Zobacz także

2024-02-13, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Rolniczy protest w Opolu: są jabłka i ulotki dla przechodniów, a przed urzędem trumna [ZDJĘCIA] Drewniana trumna wzbogacona o stylizowane na klepsydrę hasło 'Nie będziemy umierać' stanęła przed urzędem wojewódzkim w Opolu. Obok - także na schodach urzędu - transparenty z informacjami o proteście rolników. Za inicjatywą stoją… » więcej 2024-02-13, godz. 09:00, Wiadomości z regionu "Działkowcy mogą, my nie". Mieszkanka wyspy Bolko skarży się na brak możliwości dojazdu [INTERWENCJA] Na brak możliwości dojazdu autem 'pod dom' skarży się Radiu Opole mieszkanka wyspy Bolko w Opolu. Wiele wskazuje na to, że problem powstał po remoncie parkingu przy parku 800-lecia, gdy doszło do wymiany oznakowania na nowe. Na starej… » więcej 2024-02-13, godz. 07:30, Wiadomości z regionu Opole pokaże mieszkańcom, co zyskało na 20-letniej obecności w UE. Rusza kampania promocyjna 'Opole. Dwie dekady zmian' - to nowe hasło kampanii promocyjnej, która ma informować mieszkańców o tym, jak dzięki członkostwu w Unii Europejskiej zmieniła się stolica regionu. Jak mówią władze miasta, w czasie tych 20 lat udało… » więcej 2024-02-12, godz. 19:29, Kultura i rozrywka Salon Opolskiej Nauki tym razem o akademickim Opolu Działający od ponad trzech lat przy Towarzystwie Przyjaciół Opola Salon Opolskiej Nauki zaprasza na lutowe spotkanie. Tym razem tematem dominującym będzie akademickie Opole. Twórca salonu Tadeusz Jacek Rogoża zaprosił opolskiego naukowca… » więcej 2024-02-12, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Pociągiem POLREGIO z dziennikarzami Radia Opole z okazji Światowego Dnia Radia Wspólną podróż pociągiem w ramach akcji 'Z czterech stron świata z Radiem Opole' przygotowuje na jutrzejszy (13.02) Światowy Dzień Radia nasza rozgłośnia. Dziennikarze Radia Opole będą towarzyszyć, ale też rozmawiać z naszymi… » więcej
300301302303304305306
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »