Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-02-15, 10:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Nic o nas, bez nas". Mieszkańcy Kolonii Gosławickiej nie chcą magazynu odpadów przy Wschodniej [INTERWENCJA]

Teren, gdzie powstać ma składowisko [fot. Agnieszka Stefaniak]
Teren, gdzie powstać ma składowisko [fot. Agnieszka Stefaniak]
Zarząd spółdzielni Rodło przeciwny inwestycji przy Wschodniej 25 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Zarząd spółdzielni Rodło przeciwny inwestycji przy Wschodniej 25 [fot. Agnieszka Stefaniak]
Przeciwko lokalizacji "w swoim sąsiedztwie" składowiska odpadów protestują mieszkańcy Kolonii Gosławickiej w Opolu. Prywatny inwestor wystąpił do urzędu po decyzję środowiskową na uruchomienie przy Wschodniej 25 działalności polegającej na zbieraniu odpadów. Mają tam - jak wynika z dokumentacji - trafiać popioły i żużle w zamkniętych autocysternach lub samochodowych naczepach w ilości maksymalnej 40 sztuk na dobę.
O inwestycji, która według mieszkańców generować będzie hałas, zapylenie i może stanowić zagrożenie dla zdrowia, mieli dowiedzieć się niemal przez przypadek.

- Mieszkamy w bezpośrednim sąsiedztwie. I teraz 40 ciężarówek dziennie, to łatwo przeliczyć robi się rocznie 14 tysięcy. Wszystkie te ciężarówki będą musiały pod naszymi oknami przejechać do tego punktu docelowego - mówi Maciej Kamrowski, prezes spółdzielni Rodło, której bloki sąsiadują z inwestycją.

- Nie było opisanych precyzyjne godzin funkcjonowania tego składowiska. Bo co to znaczy w dzień? Ludzie też chcą mieć trochę odpoczynku - dodaje Mirosław Patrzyński z rady dzielnicy VI.

- Nic o nas bez nas, tak to powinno wyglądać. Wszystkie zabiegi administracyjne powinny być absolutnie transparentne - dodaje Rudolf Kania, mieszkaniec dzielnicy.

Dlaczego mieszkańcy nie zostali uznani za stronę postępowania administracyjnego? Czy decyzja w temacie już została podjęta? Z tematem wracamy na antenę po 12.00 w magazynie interwencyjnym Radia Opole.

Dodajmy, co może zainteresować mieszkańców Kolonii Gosławickiej, o godzinie 15.00 w hotelu deSilva przy Powolnego w Opolu odbędzie się otwarte spotkanie z inwestorem oraz urzędnikami ratusza w sprawie inwestycji przy Wschodniej 25. Radio Opole będzie na miejscu.
mieszkańcy Kolonii Gosławickiej

Zobacz także

2024-02-14, godz. 07:27, Wiadomości z regionu 15 miesięcy po tragedii w Chrząstowicach wciąż bez opinii biegłych. "Zapewniają, że pracują" Najpierw mowa była o listopadzie zeszłego roku, potem o styczniu, teraz wyznaczono termin - do końca lutego. Przedłuża się praca biegłych, którzy mają odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do tragedii w Chrząstowicach. » więcej 2024-02-13, godz. 21:00, Wiadomości z regionu Jest nowa kładka pod mostem nad Młynówką. Pieszym wstęp wzbroniony Kładka, która pojawiła się pod mostem kolejowym nad Młynówką w Opolu jest przeznaczona tylko do celów technicznych. » więcej 2024-02-13, godz. 20:00, Wiadomości z regionu "Znak zmieniamy". MZD reaguje na interwencję Radia Opole - Temat przeanalizowaliśmy i znak został zmieniony - tak rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu odpowiada na interwencję Radia Opole. O rozwiązanie problemu braku możliwości wjazdu autem na wyspę Bolko zgłosiła się do nas mieszkanka… » więcej 2024-02-13, godz. 18:00, Kultura i rozrywka Przy pełnej sali profesor Stanisław Sławomir Nicieja opowiadał o akademickim Opolu Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Opola profesor Stanisław Sławomir Nicieja spotkał się z czytelnikami w Salonie Opolskiej Nauki. Opowiadał o początkach szkolnictwa uniwersyteckiego w Opolu i kierunkach rozwoju wyższych uczelni… » więcej 2024-02-13, godz. 18:00, Wiadomości z regionu "Musimy zachować ten obiekt". Pracownicy MŚO przeciwni wyburzeniu DomExpo w Opolu Pracownicy Muzeum Śląska Opolskiego interweniują w sprawie dawnej cementowni Silesia w Opolu, w której obecnie mieści się DomExpo. Jak piszą w przesłanym do Radia Opole mailu: 'Nie możemy pozostać obojętni wobec faktu, że kolejny… » więcej
262263264265266267268
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »