Lata zmian i inwestycji dla Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Najbliższe plany to przebudowa izby przyjęć i holu wyjściowego. - Nad projektem już pracuje architekt - przekazuje dyrektor szpitala Małgorzata Sobel.
- Będzie jedna izba przyjęć, ale będą teraz inne stanowiska przyjęć. Pracujemy w starym obiekcie, który wymaga już dostosowania to tego, żeby był w pełni funkcjonalny.
Równolegle, po sprawdzeniu wytrzymałości bryły, jest już zielone światło do rozbudowy budynku na tyłach szpitala, gdzie działa m.in. szkoła rodzenia.
- Nad poradnią rehabilitacji dziennej będziemy nadbudowywać piętro. Mamy już analizy, jest to możliwe. A kolejne inwestycje, to już działanie skierowane do kadr, to szkolenia - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.
Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jest bazą szkoleniową dla studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. Według statystyk 40 procent dzieci w regionie rodzi się właśnie w opolskim szpitalu klinicznym.
2023 rok szpital zamknął liczbą 2350 porodów. To o 200 mniej niż w 2022 roku.