Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-01-25, 15:15 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Pokrzywdzony mógł tego nie przeżyć". Biegli z medycyny sądowej wydali opinię w sprawie oskarżonej Grażyny S.

Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowi i realnie zagrażały życiu. Przed Sądem Okręgowym w Opolu odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Grażyny S. Kobieta oskarżona jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyzny, swojego partnera. Dziś (25.01) swoje opinię na temat tego zdarzenia przedstawili biegli z zakresu medycyny sądowej i psychiatrii.
Biegli z zakresu medycyny sądowej podtrzymali, że pokrzywdzony doznał rany kłutej klatki piersiowej z nagłym krwawieniem i zatrzymaniem krążenia prowadzącym do wstrząsu.

- Z tego co ustaliśmy były dwie rany i mogły one powstać od przedmiotu zabezpieczonego w toku oględzin, bądź przedmiotu przypominającego go. Powstały one od narzędzia ostrego i kończystego - mówi Magdalena Nowakowska, rezydent medycyny sądowej.

- Po stronie lewej w okolicy podobojczykowej, mniej więcej na wysokości drugiej przestrzeni między żebrowej. Z wysokim prawdopodobieństwem pokrzywdzonym mógłby tego nie przeżyć. Druga, to powierzchowna rana po prawej stronie obojczyka. Zadana z niewielką siłą. Mogła powstać od tego samego narzędzia.

- W trakcie eksperymentu procesowego nie wiemy, którą ranę oskarżona opisuje, żeby miała zadać - dr Jacek Masełko, biegły z zakresu medycyny sądowej.

- Natomiast też z późniejszej relacji, gdzie oskarżona opisuje ranę widoczną gdzieś w okolicy szyi, to okazała ją palcem. To ta lokalizacja odpowiadałaby ranie powierzchownej. Mogła krwawić jedynie na zewnątrz.

Dodajmy, że kobiecie grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Kolejny termin rozprawy zaplanowano na 20 lutego.
Magdalena Nowakowska
dr Jacek Masełko

Zobacz także

2024-02-08, godz. 06:42, Sport i turystyka Gwardia przegrywa u siebie z Ostrovią. Czerwona kartka i kontuzja nie pomogły gospodarzom Szczypiorniści Corotop Gwardii Opole przegrali 26:27 z Ostrovia Ostrów Wielkopolski w meczu Orlen Superligi. Gwardia mimo prowadzenia do przerwy 16:15 nie zdołała dowieźć korzystnego wyniku do końca spotkania. Nie pomogły w tym kontuzja… » więcej 2024-02-07, godz. 18:00, Kultura i rozrywka Koncert "Kowalonek/Kępiński" w Radiu Opole. Można rezerwować wejściówki! Już można rezerwować wejściówki na kolejny koncert w Studiu M im. SBB w Radiu Opole. Odwiedzi nas elektroniczny duet 'Kowalonek/Kępiński'. Artyści zaprezentują utwory z płyty, która ukazała się w listopadzie. Naszą rozgłośnię… » więcej 2024-02-07, godz. 15:57, Wiadomości z regionu To trasy skrojone na miarę. GDDKiA o drogach dla rolników przy DK46 [INTERWENCJA] - Po wyremontowanej DK46 z Pakosławic do Nysy ciągniki będą mogły jeździć tylko na krótkich odcinkach, tam gdzie nie ma możliwości korzystania z dróg serwisowych, uszytych na miarę takiego transportu - tak dyrektor opolskiego oddziału… » więcej 2024-02-07, godz. 11:04, Wiadomości z regionu Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski będzie upamiętniony w Opolu? Chce tego Młodzież Wszechpolska - Chcielibyśmy, aby rondo u zbiegu Wygonowej i alei Witosa w Opolu nosiło imię ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego - mówią działacze Młodzieży Wszechpolskiej. » więcej 2024-02-06, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Kolejny sprzęt ratujący życie trafił do USK w Opolu USK w Opolu otrzymało nowy sprzęt od fundacji WOŚP. Do Zakładu Mikrobiologii trafiła komora laminarna i aparat do bardzo szybkiego oznaczania wrażliwości bakterii na antybiotyki we krwi. To ostatnie urządzenie wykorzystywane jest między… » więcej
272273274275276277278
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »