Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-01-25, 15:15 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Pokrzywdzony mógł tego nie przeżyć". Biegli z medycyny sądowej wydali opinię w sprawie oskarżonej Grażyny S.

Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces Grażyny S. [fot. Monika Matuszkiewicz-Biel]
Obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowi i realnie zagrażały życiu. Przed Sądem Okręgowym w Opolu odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Grażyny S. Kobieta oskarżona jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyzny, swojego partnera. Dziś (25.01) swoje opinię na temat tego zdarzenia przedstawili biegli z zakresu medycyny sądowej i psychiatrii.
Biegli z zakresu medycyny sądowej podtrzymali, że pokrzywdzony doznał rany kłutej klatki piersiowej z nagłym krwawieniem i zatrzymaniem krążenia prowadzącym do wstrząsu.

- Z tego co ustaliśmy były dwie rany i mogły one powstać od przedmiotu zabezpieczonego w toku oględzin, bądź przedmiotu przypominającego go. Powstały one od narzędzia ostrego i kończystego - mówi Magdalena Nowakowska, rezydent medycyny sądowej.

- Po stronie lewej w okolicy podobojczykowej, mniej więcej na wysokości drugiej przestrzeni między żebrowej. Z wysokim prawdopodobieństwem pokrzywdzonym mógłby tego nie przeżyć. Druga, to powierzchowna rana po prawej stronie obojczyka. Zadana z niewielką siłą. Mogła powstać od tego samego narzędzia.

- W trakcie eksperymentu procesowego nie wiemy, którą ranę oskarżona opisuje, żeby miała zadać - dr Jacek Masełko, biegły z zakresu medycyny sądowej.

- Natomiast też z późniejszej relacji, gdzie oskarżona opisuje ranę widoczną gdzieś w okolicy szyi, to okazała ją palcem. To ta lokalizacja odpowiadałaby ranie powierzchownej. Mogła krwawić jedynie na zewnątrz.

Dodajmy, że kobiecie grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Kolejny termin rozprawy zaplanowano na 20 lutego.
Magdalena Nowakowska
dr Jacek Masełko

Zobacz także

2024-02-29, godz. 15:15, Wiadomości z regionu MZD ws. remontu Chełmońskiego w Opolu: widzimy potrzebę, ale terminu nie ma [INTERWENCJA] - Sytuacja jest nam znana, ale daty możliwej realizacji inwestycji nie mamy - tak rzecznik MZD w Opolu komentuje temat fatalnego stanu ulicy Chełmońskiego w Opolu. Trakt łączący Wojska Polskiego z Wyczółkowskiego wymaga kompleksowej… » więcej 2024-02-29, godz. 13:21, Wiadomości z regionu NFZ podsumowuje 2023 rok i przedstawia plany medyczne na 2024 Podsumowanie roku 2023 i plany na ten bieżący oraz kondycja szpitali w naszym regionie, przede wszystkim ta finansowa. To główne tematy dzisiejszego (29.02) spotkania dyrektorów lecznic z szefową opolskiego oddziału NFZ i wojewodą… » więcej 2024-02-29, godz. 10:43, Wiadomości z regionu "Poczuj się jak ryba w wodzie". Już jutro otwarcie akwarium w opolskim zoo To już jutro! 1 marca w zoo otwarte zostanie nowo wybudowane akwarium. 'Wodny świat' to pawilon, w którym mieści się 7 dużych zbiorników wodnych o łącznej pojemności 300 tysięcy litrów. Zobaczymy tam rekiny, płaszczki, ryby z… » więcej 2024-02-29, godz. 10:17, Wiadomości z regionu Ulica Chełmońskiego w Opolu jako drogowa antywizytówka miasta [INTERWENCJA] 'Pływający' chodnik, który jest przeglądem sztuki budowlanej i materiałów brukarskich z ostatniego półwiecza. Do tego droga z historyczną kostką, miejscami połataną marnymi resztkami asfaltu, pełna zapadlin, o nierównościach… » więcej 2024-02-28, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Zmiany w USK w Opolu: punkt nocnej i świątecznej opieki w nowej lokalizacji Uwaga pacjenci, zmiany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Od nowego miesiąca zmienia się lokalizacja punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. » więcej
174175176177178179180
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »