Informacje z Opola

2023-10-14, 17:25 Autor: Grzegorz Frankowski

Siatkówka. Medalista mistrzostw Polski za mocny dla UNI Opole

Mecz UNI Opole - Grot Budowlani Łódź - [fot: Wiktor Gumiński]
W meczu 2. kolejki Tauron Ligi siatkarki Uni Opole przegrały przed własną publicznością z jednym z pretendentów do medali Grot Budowlanymi Łódź 0:3. W poszczególnych setach było 17:25, 21:25 i 16:25. W tabeli opolanki zajmują dziewiąte miejsce.
Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando łodzianek. Zespół Budowlanych bardzo szybko zbudował kilkupunktową przewagę, którą bez większych problemów utrzymał do ostatniej piłki, wykorzystując między innymi słabe przyjęcie opolskiego zespołu i zwyciężył 25:17.

Po zmianie stron opolanki zagrały znacznie lepiej, ale to i tak nie wystarczyło na wygranie seta. Do wyniku 4:4 gra toczyła się punkt za punkt. Później lepiej zaczęły radzić sobie rywalki i znowu odskoczyły na kilka punktów. W końcówce UNI w końcu zagrało skutecznie. Po kilku dobrych atakach ekipa trenera Vettoriego odrobiła nieco straty. Na więcej Grot już jednak nie pozwolił i set zakończył się wygraną gości, tym razem 25:21.

W następnej partii rywalki niepodzielnie panowały już na boisku. Seta wygrały 25:16, a całe spotkanie 3:0.

- Rywal był zdecydowanie poza naszym zasięgiem - mówi Adriana Adamek, libero opolskiego zespołu.

- Drużyna Budowlanych bardzo dobrze zagrywała. My grałyśmy na wysokiej piłce. Jesteśmy na to przygotowani, ale nasz atak nie był na tyle skuteczny żebyśmy stworzyły jakikolwiek problem drużynie z Łodzi. Z kolei one grały dzisiaj fenomenalnie na siatce. Kończyły każdą piłkę. Więc musimy jeszcze dużo pracować.