Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-08-29, 09:00 Autor: PAP/Bogusław Kalisz

Opolscy kontrterroryści pomagali w likwidacji nielegalnej fabryki papierosów

Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów fot. CBŚP
Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów fot. CBŚP
Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów fot. CBŚP
Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów fot. CBŚP
Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów fot. CBŚP
Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów fot. CBŚP
Funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Opola pomagali w likwidacji nielegalnej fabryki papierosów w województwie wielkopolskim oraz magazynów na Dolnym Śląsku. Zatrzymano 9 osób i przejęto łącznie około 10,2 mln papierosów oraz około 12 ton tytoniu, a także specjalistyczne maszyny, które wchodziły w skład linii produkcyjnej.
Nielegalna produkcja papierosów odbywała się w nieczynnej fabryce mebli powiecie kępińskim (Wielkopolska), natomiast wyprodukowane tam papierosy były przechowywane w dwóch magazynach na Dolnym Śląsku.

- W likwidacji fabryki i rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej wzięło udział ponad 120 funkcjonariuszy. Policjantów CBŚP i funkcjonariuszy KAS wsparli kontrterroryści z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Wrocławia, Opola oraz Poznania - poinformowało CBŚP.

Z szacunków śledczych wynika, że gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść niemal 26 mln złotych. Urządzenia znajdujące się w nielegalnej fabryce w ciągu 8 godzin były w stanie wyprodukować około miliona sztuk papierosów.

Zatrzymane osoby doprowadzono do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie usłyszały zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych, przestępstw karno-skarbowych, jak również tych zawartych w ustawie prawo własności przemysłowej. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zastosowano wobec nich areszt tymczasowy.

Zobacz także

2023-11-16, godz. 09:00, Kultura i rozrywka Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: "Rodem z Kresów. Historie osobiste" Tym razem o swojej książce „Rubinowa broszka” opowie Andrzej Skibniewski. Publikacja przedstawia historię jego bliskich urodzonych i wychowanych na Kresach, a wysiedlonych z końcem wojny ze Lwowa. » więcej 2023-11-15, godz. 19:00, Kultura i rozrywka 9. Opolski Festiwal Podróżniczy pełen ciekawych gości! Zbliża się 9. Opolski Festiwal Podróżniczy. Od środy (22.11) w przyszłym tygodniu do soboty (25.11) włącznie zaplanowano liczne prelekcje. » więcej 2023-11-15, godz. 13:09, Patronaty - polecamy XXI edycja REHA FOR THE BLIND IN POLAND W ten piątek (17.11) odbędzie się konferencja REHA FOR THE BLIND IN POLAND. To już 21. edycja Światowego Spotkania Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich! To doskonała okazja do spotkania, nawiązania nowych znajomości, wymiany… » więcej 2023-11-15, godz. 13:00, Kultura i rozrywka 21. Opolska Jesień Literacka: Miriam Synger o książce pt. "Jestem Żydówką" 'Jestem Żydówką. Pamiętnik religijnej feministki, patriotki, wielodzietnej matki' - o tej książce w Opolu opowiedziała Miriam Synger. Spotkanie odbyło się w ramach 21. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2023-11-15, godz. 10:44, Wiadomości z regionu Lekarze z USK w Opolu opracowali darmową aplikację dla chorych na pokrzywkę przewlekłą Zespół alergologów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował polską wersję aplikacji ułatwiającej pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Można ją pobrać nieodpłatnie… » więcej
373374375376377378379
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »